SP, slalom (ž): Riesch osvojila zlato, a Ana Jelušić na sedmom mjestu

14. veljače 2009. - 15:52

Njemačka skijašica Maria Riesch (24) osvojila je zlatnu medalju u današnjem slalomu na Svjetskom prvenstvu u Val d'Isereu, a Hrvatica Ana Jelušić je završila na sedmom mjestu (+1,87).

Najbolja slalomašica ove sezone Nijemica Riesch je nakon prve vožnje bila šesta sa zaostatkom od 63 stotinke. No, drugu je vožnju vrhunski odradila, te je tako došla do svoje prve medalje na svjetskim prvenstvima.

Braniteljica naslova Čehinja Sarka Zahrobska osvojila je srebro (+0,77), a bronca je pripala Finkinji Tanji Poutiainen (+1,09).

Tri prvoplasirane iz prve vožnje Talijanka Manuela Moelgg, Amerikanka Lindsey Vonn i Francuskinja Sandrine Aubert nisu uspjele završiti drugu utrku.

Ana Jelušić, koja je prije par dana doživjela lakšu ozljedu koljena, bila je jedina hrvatska predstavnica u dru...

18. travanj 2024 02:24