Super-G: Cucheu zlato, Zrnčić Dim zauzeo 23. mjesto

4. veljače 2009. - 14:24

Švicarac Didier Cuche osvojio je zlatnu medalju u superveleslalomu na svjetskom prvenstvu u alpskom skijanju u Val D'Isereu, dok je najbolji plasman od trojice hrvatskih skijaša ostvario Natko Zrnčić Dim zauzevši 23. mjesto.

Cuche je do svoje druge medalje na svjetskim prvenstvima, nakon bronce iz veleslaloma iz švedskog Area, doskijao s rezultatom 1:19.41, pobijedivši sa 99 stotinki sekunde pred Talijanom Peterom Fillom, dok je bronca pripala Norvežaninu Akselu Lundu Svindalu sa 1.02 sekunde zaostatka.

Cuche je tako donio Švicarskoj prvu zlatnu medalju u superveleslalomu nakon 1989. godine i pobjede Martina Hangla. Zanimljivo, Cuche je u svojoj karijeri pobijedio na osam utrka u Svjetskom kupu, međutim čak 21 put je bio drugi, a 15 puta treći.