SP skijanje: Zlato za Vonn u Super G-u

3. veljače 2009. - 16:52
Američka skijašica Lindsey Vonn osvojila je danas zlatnu medalju u super-G na Svjetskom prvenstvu u Val d'Isereu. Time je vodeća skijašica u Svjetskom kupu potvrdila odličnu formu.

Ovo je treća medalja sa svjetskih prvenstava za Lindsey Vonn. Na prošlom SP u Areu bila je srebrna u spustu i super-G. Drugo mjesto osvojila je Francuskinja Marie Marchand-Arvier (+0,34), i to joj je prva medalja sa svjetskih prvenstava.

Do prve medalje došla je i Austrijanka Andrea Fischbacher, koja je osvojila broncu (+0,40). Svjetska prvakinja u super-G iz Area i Santa Caterine Šveđanka Anja Paerson izletila je sa staze i nije završila utrku.

Na današnjem super-G nije bilo hrvatskih predstavnica. Sutra muškarci u Val d'Isereu voze super-G.