Super-G (m): Pobjeda Kroella, a Kostelić na 20. mjestu

23. siječnja 2009. - 14:52

Austrijski skijaš Klaus Kroell (28) pobijedio je u današnjem super-G Svjetskog kupa u Kitzbuehelu, i to mu je prva pobjeda u karijeri.

Drugo mjesto pripalo je Norvežaninu Akselu Lundu Svindalu (+0,22), a treći je bio Švicarac Ambrosi Hoffmann (+0,39).

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić, koji je prvi startao, osvojio je 20. mjesto (+1,05), te je nastavio ovosezonski niz osvajanja bodova u super-G. Prije toga je u Beaver Creeku i Lake Louiseu bio 15.

Drugi hrvatski predstavnik Natko Zrnčić Dim završio je na 39. mjestu (+2,21), što mu je najbolji rezultat u ovoj disciplini.

Vodeći u ukupnom poretku Austrijanac Benjamin Raich izletio je sa staze i nije završio današnju utrku. Raich je ostao na 638 bodova, a drugi je Svindal sa 598 bodova. Francuz Jean-Baptiste Grange nije na...

26. travanj 2024 00:40