Sport Ostalo

Hrvatska – Izrael 31:20

Fantastična utakmica i velika pobjeda na Starom placu

Fantastična utakmica na Starom placu i velika pobjeda hrvatskih ragbijaša, pobjeda i dodatna dva bonus boda iščupana u samoj završnici utakmice, pogocima splitskih ragbijaša Tomislava Burazina i Paška Ivančića koji su podigla tribine na noge.

Počelo je dobro, pogotkom iz kazne Jaya Ayouba, ali su vrlo brzo uzvratili i Izraelci preko Brosha i Abutbula preokrenivši rezultat na 8:7. Vidjelo se da je naša linija puno brža, pokretljivija i da ćemo tu ostvarivati prednost, a potvrda je stigla kod drugog pogotka koje je položio Dušan Hakaraia.

Ipak izraelci su potvrdili ono što se o njima znalo, nakon jedne neopreznosti je igrač druge linije Yonatan Kaplan ponovno doveo  goste do vodstvo. Ipak do poluvremena sa dva zgoditka iz odlični akcija Marka Buljc i Jasona Newtona (nakon sedam faza), te uz jednu odličnu realizaciju kazne naši su na odmor krenuli sa prednosti od sedam bodova.

Drugo poluvrijeme donijelo je drugačiju sliku na travnjaku, čvrste obrane nisu ostavljale puno prostora. Gotovo 25 minuta se igralo bez realizacije, a onda vatromet u zadnjih 15 minuta. Prvo je Ori Abutbul pogotkom iz kazne smanjio vodstvo na 21:17.

A onda su tribine eksplodirale, odlična akcije naše linije i Burazin je prošao kroz srce obrane Izraelaca za pogodak i prvi bonus bod. Nisu se predavali no gosti, Abutbul je sa 25 metara realizirao jednu kaznu i ponovno izraelce doveo do zone poraza  manje od sedam bodova. I onda, s igračem manje (Newton je dobio žuti karton) nova izvrsna akcije naše linije, Nik Jurišić je na krilu našao Paška Ivančića koji se sjurio u prostor zgoditka. Zanimljivo je da je i Ayoub pogodio dvaput stativu kod pucanja, nešto što odavna nije viđeno na našim terenima.

Tonći Buzov: Trebalo je "raditi" do zadnje minute, vrlo naporan susret, ali se sve isplatilo. Igrali smo na faze, bilo je padova u igri, ali nismo gubili koncepciju, ni kada su izraelci gubili nismo gubili glavu. Na kraju smo zasluženo slavili, spremniji smo bili i odgovorili na sve zahtjeve u igri. Sa ovih sedam bodova u dva susreta smo odlično otvorili kampabnju, čekaju na iduće godine zahtjevni dvoboji protiv Čeha i Švicaraca, ali bit ćemo i za njih spremni.

Paško Ivančić: Hvala suigračima, predivnoj publici koja je bila dodatni igrač. Presudilo je naše veliko srce, borili smo se bez predaha i pokazali najbolje od nas. Adrenalin je još jak, ali smo svi presretni zbog ove pobjede.

Raanan Penn, izbornik Izraela: iskreno jako sam razočaran ovim porazom, imali smo šanse koje nismo iskoristili. Hrvati su sve svoje iskoristili i zasluženo došli do pobjede, čestitam im na tome. Možemo biti zadovoljni jer smo ovu sezonu otvorili sa dva minimalna poraza, ali to je pokazatelj da moramo još napornije raditi kako bi bili još konkurentniji.

R. RADICA
RAGBI ENC – Divizija 2A: Hrvatska – Izrael 31:20 (21:14)

Split – Igralište na Starom placu.

Gledatelja 1000.

Sudac: Gert Visser (Nizozemska); pomoćnici. Mario Dragičević i Petar Matošić (oba iz Hrvatske).

Hrvatska: Miljak, Brečić, Perlain, Jurčević, Buljac (5), Rowe, Ozich, Buzov, Newton (5), Ayoub (6), Šuta, Jurišić, Burazin (5), Lerotić, Hakaraia (5), Monterisi, Milanović, Čorić, Grle, Tomić, Grčić, Mijić, Ivančić (5).

Izrael: Amos, Arnsberg, Brosh (5), Matisis, Y. Kaplan (5), M. Radashkovich, Maffi, Eli, Humphreys, N. Kaplan, Abutbul (10), Goldsein, Pryimak, Rainstein, Tollman, Lotan, Rozenberg, van Jaarsveldt, Burden, Har Paz, J.Radashkovich, Beutler, Manjavidze.