Sport Ostalo

Brodosplit Inženjering obranio naslov prvaka Hrvatske

/ Paun Paunović / CROPIX

Igrači Brodosplit Inženjeringa obranili su naslov prvaka Hrvatske u futsalu, u petoj odlućujućoj utakmici Splićani su svladali na Gripama goste iz Vrgorca te s ukupnih 3:2 došli do svoje ukupno osme titule prvaka. Bio je to završni čin velikog povratka Brodosplita nakon što je Vrgorac GTP u finalnu seriju startao s vodstvom 2:0.

Iako su petu utakmicu finala bolje otvorili Splićani šansama Marinovića i Laure uslijedila je nesigurnost i nervoza u redovima domaćina koja je kažnjena u 12. minuti kada je Vrgorac zasluženo poveo. Nakon što je veliku priliku u sedmoj minuti propustio Roskam, pet minuta kasnije nakon dodavanja Mijatovića Ramić je efektno loptu petom skrenuo u mrežu. Međutim uslijedio je munjeviti preokret domaćina. Samo minutu kasnije izjednačio je iz slobodnog udarca Jelovčić kojeg je trenutak prije u igru na time-outu uveo voditelj Brodosplita Stanković, Nisu se gosti ni snašli, a Brodosplit je poveo što je, činilo se, bio prijelomni trenutak susreta. Laura je prekinuo akciju gostiju, osvojio loptu i u kontri uposlio samog Osibova kojem nije bilo teško zatresti mrežu.

Uz potporu svojih brojnih navijača 'Kamenjara' pokušali su se Vrgorčani u drugom dijelu vratiti u susret, ali je Brodosplit povećao vodstvo već u drugoj minuti nastavka preko Darija Marinovića. Sve nade gostiju u preokret nestale su u 30. minuti. Neopreznost Karoglana u dodavanju kaznio je Jelovčić koji je iskoristio što vratar Luketin (prethodno je dodao Karoglanu) nije bio na vratima. Pokušali su Vrgorčani s igračem-vratarem, ali jednostavno nije išlo. Smanjili su preko Lalića, no nakon što u 39. minuti Roskam nije pogodio jest Dario Marinović na suprotnoj strani i priči je bio kraj.

Vrgorčani su dali sve od sebe da se domognu prve titule prvaka Hrvatske. Osim Roskama, igrača velikog nogometa, ove sezone člana Širokog Brijega, koji im se priključio na četvrtoj finalnoj utakmici, za ovaj susret vratili su Čavara iz Osijeka koji je prvi dio sezone igrao za Vrgorac GTP, te angažirali i Kargolana. Međutim osjetio se izostanak čak četvorice Martinca, V. Pervana, Kraljevića i Bebića.

Uslijedilo je veliko slavlje domaćina, dodjela trofeja i medalja najboljima u kojoj su nagrađeni i trećeplasirani malonogometaši Solina, te njihov član, najbolji strijelac lige Saša Subotić. U publiku su letjeli i dresovi i navlake Splićana, pjevalo se 'Mi smo prvaci', 'Campeones, campones...'. Kapetan Osibov uz asistenciju Botića otvorio je i šampanjac, no svoj su šampanjac otvorili i Vrgorčani koji su slavili drugo mjesto sa svojim navijačima, uz svoje pjesme. Predivna slika na Gripama, jedan prvak, a dva slavlja.

Kada je trofej podignuo splitski kapetan Osibov nastala je erupcija oduševljenja, no ništa mirnije nije bilo ni na strani Vrgorčana.
- Samo prave momčadi uspjele bi se vratiti nakon 0:2, samo pravi frajeri kao mi. Bila je teška utakmica, veliki ulog, ali smo bili pravi. Sad ćemo dobro proslavit, ako dođem doma do podne bit će dobro! - kazao je jedan od najboljih u redovima prvaka Branko Laura, dok je Osibov i štucne bacao navijačima.
- Kod 0:0 i 0:1 se lomila utakmica, a mi smo tada radili pojedinačne greške koje su bile posljedica umora. Pokušali smo se vratiti i nakon 4:1, ali danas nismo mogli više. Zaslužena titula Splićana, ali mi smo bili bez četvorice. I tako okrnjeni smo izborili play off, izbacili Solin, i poveli 2:0 protiv Brodosplita. Osjećamo se kao pobjednici, napravili smo mnogo za futsal i Vrgorac. Da smo bili kompletni osvojili bismo titulu, da je dao Onaj Gore - rekao je nakon susreta trener gostiju Mirko Vrcan.

FRANE VULAS

Osma titula

Brodosplit Inženjering obranio je naslov prvaka Hrvatske. Ovo je ukupno osma titula prvaka za splitski klub koji je najbolji u Hrvatskoj bio i 1997. godine, 2001., 2002., 2003., 2004., 2006. te već spomenute prošle godine.

Jukić ide u Pescaru

Za vratara Ivu Jukića ovo je bila oproštajna utakmica u dresu Brodosplita, novi je član talijanske Pescare.
- Kada mi je pukla kost u stopalu u prvoj utakmici finala pomislio sam 'pa neću se valjda tako oprostit od kluba i to porazom'. Bio sam najnesretniji čovjek na svijetu. No evo uspio sam se vratiti u četvrtoj utakmici i oprostio sam se pred svojim navijačima titulom!

Brodosplit Inženjering - Vrgorac GTP 5:3 (2:1)

Split - Mala dvorana SC Gripe. Gledatelja 1000. Peti odlučujući susret finala doigravanja prvenstva Hrvatske u futsalu: Brodosplit Inženjering - Vrgorac GTP 5:3 (2:1). Suci: Andrej Topić i Vedran Babić (oba Split).
Strijelci: 0:1 Ramić (12.), 1:1 Jelovčić (13.), 2:1 Osibov (15.). 3:1 D. Marinović (22.), 4:1 Jelovčić (30.), 4:2 Lalić (35.), 5:2 D. Marinović (39.), 5:3 Ramić (40.).
Žuti kartoni: Suton, Radan, Jelovčić i Botić (Brodosplit Inženjering) te Mijatović, Čavar, Roskam, Rakušić, Martinac i Lalić (Vrgorac GTP).
Igrač utakmice: Dario Marinović (Brodosplit Inženjering).

Brodosplit Inženjering: Jukić, Botić, Radan, Osibov, Suton, Novak, Bilandžić, Laura, Jelovčić, D. Marinović.
Vrgorac GTP: Luketin, Gabrić, Karoglan, Lalić, I. Pervan, MIjatović, Ramić, M. Marinović, Rakušić, Martinac, Čavar, Roskam.