Ostalodaleko do završnice

Bez centara Zvončac se 'utopio': crnogorski imenjak serijom od sedam pogodaka lagano odnio bodove iz Splita

Piše Pero Smolčić

Solidno su domaći otvorili utakmicu, poveli 1:0 pa 2:1, ali nisu uspjeli taj početni zamah iskoristiti, možda i povesti s dva gola viška. U drugom dijelu prve četvrtine gosti su se zahuktali i serijom od 3:0 prvu četvrtinu dobili s 4:2. S početnom šestorkom, uz vratara Anića, Jadran je djelovao dobro, no bez dva centra, Krapića i Duževića koji su ozlijeđeni te kapetana Šetke nije bilo širine za držati stalno visoki ritam.

Ipak, u drugoj četvrtini Splićani su bili bolji, dobili to razdoblje igre s 2:1 i u drugu polovicu utakmice ušli s minus jedan (4:5). Još da je realizacija igrača više bila bolja, mogli su splitski jadranaši i voditi. Prve dvije situacije s igračem više su realizirali, a potom do kraja druge četvrtine propustili četiri u nizu.

Visković je na startu treće dionice dvoboja izjednačio na 5:5. Puno truda domaćih za izjednačenje, a onda su primili tri gola olako, zabili su Spaić, Mijušković i Đuro Radović za 5:8. Splićani su propuštali prilike s igračem više nevjerojatnom lakoćom, sedam u nizu do vodstva gostiju 5:9. Takvom se realizacijom ne može očekivati pobjedu u Ligi prvaka.

Bila je ovo prigoda da splitski Jadran pobjedom dođe do sedam bodova i stigne na samo dva zaostatka od četvrtog mjesta koje vodi na Final Eight. Ostavila bi pobjeda tu priču otvorenom za drugi dio natjecanja, ovako su ostali poprilično daleko od te opcije. Od 5:5 gosti su došli do 5:12.