Košarkaodlučio ljevoruki šuter

Zadrani i Šibenčani odigrali dalmatinski derbi dramatičan do samog kraja

11. studenog 2019. - 23:36

Niti smjena trenera nije pomogla Šibenki da se vrati na pobjedničku stazu. Međutim, 'narančastima' utjeha u porazu može biti činjenica da su kontra Zadra izgledali puno bolje nego prije desetak dana s Cibonom.

Uspjeli su domaćini dalmatinski derbi dovući do dramatične završnice, ali u odlučujućim trenucima više koncentracije i individualne kvalitete imali su Zadrani.

Šibenka je vodila većim dijelom prvog poluvremena i u egalu bila sve do konca treće četvrtine, kada su gosti prvi put otišli na dvoznamenkastu prednost (69:59). U tim trenucima se činilo da Zadrani čvrsto drže ključeve pobjede u svojim rukama, ali 'narančasti' su unatoč suženoj rotaciji smogli snage za povratak u utakmicu. Kod zaostatka (70:72) imali su napad za izjednačenje, ili čak i vodstvo.