Košarkasigurni

Košarkaš Splita sa ‘žutima‘ uvjerljivo slavio protiv kluba u kojem mu je otac direktor, Perković zabio čak šest trica

Piše Frane Vulas
22. listopada 2023. - 22:03

Playmaker Splita Lovro Gnjidić stigao je sa svojom momčadi do pobjede protiv kluba u kojem je direktor njegov otac Boris.

Bez ozlijeđenog Kalajžića i bolesnog Stevensona Split je bez većih poteškoća stigao i do pete uzastopne pobjede na startu hrvatskog prvenstva. Nakon prve četvrtine koja je pripala domaćinu, Dubrava se još dobro držala i u drugoj, ali u posljednje dvije četvrtine ‘žuti‘ su potpuno gospodarili parketom. Kasnije su ogromnu prednost do kraja povećavali i kada su na parket izašle mlađe snage.

Briljirao je ponovno Perković, baš kao i u pobjedi protiv Borac Mozzarta u petak u ABA ligi. Protiv sastava iz Čačka zabio je Perković 21, a Dubravi čak 25 poena. Pritom je bek Splita trice šutirao 6/10. U petak je Split gost FMP Soccerbeta u regionalnoj ligi.

Dubrava – Split 67:99

Dubrava – Sportske dvorana Dubrava.

Gledatelja 300.

Utakmica 5. kola Favbet Premijer lige košarkaša: Dubrava – Split 67:99 (25:20, 17:24, 17:30, 8:25).

Suci: Alfred Jovović (Velika Gorica), Marko Mustapić (Zagreb) i Gordan Terlević (Rijeka).

Dubrava: Arnold (3), Jurić (6), Vidović (12), Kuzmanović (1), Rimac, Ročak (11), F. Kalajžić (2), Karahodžić (6), Paponja (6), Rajaofera (6), Kos (14), Matić.

Split: Funderburk (17), Perković (25), Stevenson, Tišma (7), Runjić (14), Klepo, Vuko (13), Gnjidić (4), Shelton (10), Dubravčić (4), Ljubičić (5).

02. lipanj 2024 11:05