Košarkaaba liga

Dvostruko vrijedna pobjeda: u derbiju 'fenjeraša' Cibona slavila u Novom Mestu

10. prosinca 2018. - 22:33
cibona4-041118

U susretu 10. kola regionalne košarkaške ABA lige Cibona je na gostovanju u Novom Mestu pobijedila Krku 100-90 ostvarivši četvrtu pobjedu. Bio je to sudar 'fenjeraša' ABA lige. Obje momčadi dočekale su utakmicu sa skorom 3-6 na posljednja dva mjesta ljestvice. Stoga je pobjeda 'vukova' protiv izravnog konkurenta dvostruko vrijedna.

Bila je to utakmica sa čak 66 slobodnih bacanja, Cibona je imala 35, pogodivši 29, dok su igrači Krke imali 31 slobodno bacanje pogodivši 25.

Cibona je odlično ušla u susret. 'Vukovi' su nakon pet minuta igre imali šest koševa prednosti (17-11). Ubrzo je ta prednost narasla na +8 (24-16), a do kraja četvrtine Cibona je imala i 10 koševa prednosti (32-22). Nakon dvije i pol minute druge dionice Cibona je imala velikih +12 (41-29). Nažalost, u nastavku...

20. travanj 2024 07:58