San Antonio dobio sedmu utakmicu i ušao u finale Zapada

20. svibnja 2008. - 11:16

Košarkaši San Antonio Spursa plasirali su se u finale Zapadne konferencije NBA lige. U sedmoj, odlučujućoj utakmici, San Antonio je u gostima svladao New Orleans Hornetse 91:82 i tako je zaključio polufinalnu seriju sa 4:3 u pobjedama.

San Antonio je u posljednu četvrtinu ušao sa 15 poena prednosti (71:56). Hornetsi se nisu predavali i minutu i pol prije kraja susreta primakli su se na samo tri koša zaostatka (80:83). No, potpuni preokret nisu uspjeli napraviti i aktualni prvaci su izborili finale Zapada.

Spurse je predvodio Argentinac Manu Ginobili sa 26 poena. Tony Parker je ubacio 17 koševa, a Tim Duncan 16 poena i 14 skokova.

Kod Hornetsa David West je zabio 20 koševa, a organizator igre Chris Paul upisao je 18 poena i 14 asistencija.

Iako nisu uspjeli izboriti prvo konfere...

18. travanj 2024 05:15