Košarkasjajna večer

Bogdanović pogodio osam trica za slavlje Jazza, Zubac skroman u pobjedi Clippersa

14. prosinca 2019. - 12:41

Hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović je sinoć zabio 32 koša od čega osam trica u pobjedi svojih Utah Jazza 114-106 nad Golden State Warriorsima, dok je Ivica Zubac bio skroman s pet ubačaja u pobjedi LA Clippersa nad Minnesota Timberwolvesima.

Utah je uspio nadoknaditi dvoznamenkasti zaostatak iz prvog poluvremena i na kraju slaviti protiv gostujućih Warriorsa, a Bogdanović je na terenu proveo 37 minuta i uz učinak od 32 koša (šut iz igre 8/18, trice 8/13) upisao i četiri skoka i jednu asistenciju. Donovan Mitchell je dodao 28 koševa, a Rudy Gobert 15 i isto toliko skokova za desetu domaću pobjedu Jazza.

Kod Warriorsa, kojima je ovo sedmi poraz u zadnjih osam utakmica, najbolji su bili Alec Burks sa 24 koša i Damion Lee sa 21.