Sport Košarka

moglo je ovo biti finale

Spektakl u osmini finala futsal kupa: Olmissum dočekuje Novo Vrijeme u Ribnjaku

Kup nekad zna biti okrutan, pa će tako već večeras u osmini finala malonogometnog kupa Hrvatske nastup završiti Olmissum ili Novo Vrijeme Apfel. Debitant u prvoligaškom društvu i trenutno treći na tablici, ili vodeći Makarani, aktualni dvostruki prvaci države. Jak par u ovoj fazi natjecanja.

Eto, tako se posložilo budući da se parovi nisu određivali ždrijebom, već prema tablici uspješnosti u Kupu u zadnjih pet sezona. Po njoj je Novo Vrijeme drugo u poretku preostalih 16 sastava, a Olmissum 15.

Ako njihov večerašnji (19.30) ogled u omiškoj dvorani Ribnjak bude makar približno uzbudljiv poput onog prethodnog, čeka nas prava poslastica. Naime, u veljači ove godine Olmissum i Novo Vrijeme Apfel sastali su se također u osmini finala Kupa, baš u Omišu. Domaćin, tada vodeći drugoligaš, igrao je sjajno i vodio 4:2, da bi hrvatski prvak golovima Musinova, Dudua i Bajrušovića pobijedio 5:4.

Olmissum je tada ostavio odličan dojam koji je dodatno pojačao ulaskom u Prvu ligu te sastavljanjem momčadi koja ga je dovela do sadašnje visoke treće pozicije u elitnom društvu. Novi duel s Makaranima Omišani su izborili osvajanjem Kupa regije Jug, no uloga favorita ipak je na strani sastava iz grada podno Biokova.

Igrači Novog Vremena pod vodstvom novog trenera Tomislava Horvata ove su sezone stopostotni u devet odigranih utakmica. Osvojili su Superkup, prošli u Elitnu rundu Lige prvaka (koja ih čeka u Rusiji sljedećeg tjedna) i slavili u svih pet početnih kola domaćeg prvenstva. Međutim, poučeni iskustvom prethodnoga gostovanja u Omišu, svjesni su da bilo kakvo opuštanje može biti kobno. Momčad Duje Maretića ove je sezone već „skinula“ lanjskog finalista prvenstva Vrgorac i Square, a eventualni trijumf protiv Novog Vremena bio bi najveći u povijesti Olmissuma.

Pored domaće publike koja se očekuje u velikom broju, na Ribnjak stižu i gostujući navijači, pa će uzbudljivo biti i na tribinama. Sve je spremno za pravi malonogometni spektakl. Šteta što će samo jedan klub proći dalje.