Košarkaslavlje u dubravi

Žuti konačno došli do gostujuće pobjede, odlučile tri zadnje minute

3. studenog 2019. - 20:21

Serijom 13:2 u zadnjih nešto manje od tri minute Split je iščupao pobjedu u Zagrebu kod novog prvoligaša Dubrave. Nakon što je nadoknadio minus od 48:43 i 63:59 Split je koševima Perkovića, Rikića i tricom Gabrića poveo 73:67, no Dubrava je s pet uzastopnih poena Šarca stigla na minus jedan (73:72).

Imali su domaćini i napad za novo vodstvo koji nisu iskoristili, a onda je stvari u svoje ruke preuzeo Jamel Morris. Amerikanac, koji je svih 12 svojih poena postigao u drugom poluvremenu, pogodio je tricu, potom ukrao loptu i asistirao Kalajžiću, a kad je Perković realizirao kontru za 80:72 minutu i 20 sekundi prije kraja Split je napokon potvrdio trijumf.

Opet je to bilo mučenje „žutih“. Trener Ante Grgurević izluđivao je na klupi, no srećom po njega ipak je uspio na vrijeme tr...

23. travanj 2024 12:59