Košarkazanimljivi dvoboji

Poznati svi polufinalisti košarkaškog SP-a: Australci slomili Čehe u drugom poluvremenu i ostvarili najveći uspjeh u svojoj povijesti

11. rujna 2019. - 19:23

Košarkaši Australije izborili su plasman u polufinale svjetskog prvenstva u Kini nakon što su u posljednjem četvrtfinalnom susretu pobijedili Češku 82-70.

Australci će se za prvo finale u povijesti svjetskih prvenstava boriti protiv Španjolske, dok će u drugom polufinalu snage odmjeriti Argentina i Francuska.

"Boomersima" je već ulazak u polufinale najveći uspjeh. Do sada nikada nisu prošli dalje od četvrtfinala, dva puta su bili peti. I Česi mogu biti zadovoljni usprkos porazu jer su u svom premijenom nastupu na svjetskom prvenstvu odmah stigli do četvrtfinala.

Nakon prve dvije izjednačene četvrtine i australskog vodstva 33-30, utakmica je prelomljena u trećoj dionici koju su Australci dobili sa 30-18. Česi su u prvom poluvremenu primili 33 koša, no u trećoj četvrtini njiho...

20. travanj 2024 01:06