Košarkaiznad obruča

Poznati četvrtfinalisti svjetskog prvenstva: Australija bolja od Francuske, Aco izgubio od SAD-a

9. rujna 2019. - 19:53

Košarkaši Brazila, koje vodi hrvatski stručnjak Aco Petrović, ostali su bez plasmana u četvrtfinale svjetskog prvenstva u Kini nakon što su susretu posljednjeg kola K skupine izgubili od reprezentacije SAD sa 73-89.

Brazilu je trebala pobjeda kako bi su ugurao među osam najboljih, ali nije uspio. Do poluvremena su Petrovićevi odabranici nekako držali priključak, no u nastavku se njihova igra raspala i drugi dio igre izgubili su sa 12 razlike.

Brazil je veći dio utakmice bio bez Petrovićeve pomoći koji je u drugoj četvrtini isključen zbog dvije tehničke. Prvu je dobio sredinom prve četvrtine, a drugu nakon tri minute druge dionice.

Amerikance su do pobjede predvodili Kema Walker i Myles Turner sa po 16 koševa, dok su u brazilskim redovima najefikasniji bili Vitor Benite sa ...

17. travanj 2024 18:52