Košarkadrama u finalu

Stigli na dva koraka do naslova prvaka: Cibona opet iznenadila Cedevitu i povećala vodstvo u finalnoj seriji

25. svibnja 2019. - 00:08
cibona_cedevita8-240519

U drugom susretu finala doigravanja košarkaškog prvenstva Hrvatske Cibona je u KC Dražen Petrović pobijedila Cedevitu sa 90-82 i u seriji na četiri pobjede povela sa 2-0.

Cibona je ponovo odigrala odlično, dok je Cedevita bila nešto bolja nego u prvom susretu, ali niti ovoga puta to nije bilo dovoljno.

Cibona je i u drugu utakmicu bolje ušla, međutim za razliku od prvog susreta, Cedevita je držala priključak. U prvoj četvrtini Cibona je imala najviše šest razlike (22-16), dok je u drugoj dionici stigla i do +9 (45-36).

Momčad Slavena Rimca je do konca poluvremena smanjila zaostatak na četiri koša minusa (45-41), a u trećoj četvrtini i stigla do vodstva 52-50. Međutim, Cibona je serijom šuteva izvana vratila prednost i u zadnjoj minuti treće četvrtine ponovo je imala +9 (69-60...

19. travanj 2024 09:45