Košarkaiznad obruča

Znaju se tri sudionika Final foura: CSKA eliminirala domaćina završnice, Barcelona izborila majstoricu

27. travnja 2019. - 02:20
fener_cska36-230918

Košarkaši moskovskog CSKA treća su momčad, nakon Real Madrida i turskog Fenerbahčea, koja je izborila plasman na Final Four Eurolige, što su učinili pobijedivši domaćina završnog turnira Baskoniju sa 92-83 za prolaz sa 3-1 u pobjedama, dok je Barcelona svladala Anadolu Efes sa 82-72 i izborila odluku u petoj utakmici.

Momčad Velimira Perasovića nije uspjela odvesti seriju do petog dvoboja, iako je na poluvremenu vodila sa devet koševa prednosti (48-39). Nakon jedne minute igre u posljednjoj četvrtini Baskonia je vodila sa 76-72, a onda dopustila Moskovljanima seriju 15-0, ostavši bez ubačaja sve do 1:21 minuta do kraja utakmice.

Nando De Colo je ubacio 27 koševa za CSKA, a Cory Higgins 19. Strijelce Baskonije predvodio je Vincent Poirier sa 21 poenom.