Košarkas osam igrača

Splitu zasjalo sunce u Domžalama: nakon sigurnog vodstva pobjedu iščupali tek u posljednjim sekundama

12. ožujka 2019. - 21:56
split_mzt3-240119

Bilo je puno uspona, nešto više padova, no košarkaši Splita ipak su pobjedom zaključili sezonu Druge ABA lige. U susretu koji nije imao rezultatski značaj „žuti" su Domžalama svladali Helios i tako izjednačili svoj lanjski omjer od 10 pobjeda i 12 poraza. Moglo se i bolje, previše je dobivenih utakmica Split izgubio, usprkos problemima s ozljedama koji ga cijele sezone prate.

Još jednu u nizu dobivenih utakmica Split je mogao izgubiti i u Domžalama. Šest minuta prije kraja vodio je 71:59, četiri minute do kraja 75:65 i 81:74 ulaskom u zadnju minutu, da bi pobjedu iščupao tek u posljednjim sekundama. Pašajlić je na 27 sekundi do isteka vremena smanjio na 78:81, Rebić je potom realizirao jedno bacanje od dva i to je srećom bilo dovoljno jer su osam sekundi do kraja domaćini proma...

25. travanj 2024 02:55