Košarkaiznad obruča

Splićanke izborile četvrtfinale Kupa: velikom serijom u završnici slomile otpor Zagrepčanki

Piše V.B.
13. prosinca 2018. - 00:03
zkk_split10-011218

Košarkašice Splita plasirale su se u četvrtfinale Kupa Ružice Meglaj-Rimac porazivši na Gripama Zagreb 95:86 (15:23, 30:22, 25:26, 25:15). Vodeća ekipa Prve lige nadoknadila je minus 12 iz druge četvrtine (16:28) i minus devet sredinom treće (55:64), prije nego što je serijom 11:1 povela 83:74 pet i pol minuta prije kraja.

„Žute“ su do pobjede vodile Nina Dedić s 32 koša, 15 skokova i tri blokade te kapetanica Tea Buzov s 25 poena, šest asistencija i šest skokova.

U četvrtfinalu koje se igra 16. veljače sljedeće godine Split gostuje u Puli kod istoimenog domaćina. Pobjednik ide na Final Four koji se održava 6. i 7. travnja.

16. travanj 2024 14:32