KošarkaDruga ABA liga

Satrao ih jaki ritam: 'žuti' u Mostaru ostali bez energije

6. prosinca 2018. - 23:08
split_lovcen1-211118

Dva dana nakon emocionalno iscrpljujuće pobjede na Gripama protiv Cibone košarkaši Splita poraženi su u Mostaru kod Zrinjskog u sklopu Druge ABA lige.

Koncem prvog poluvremena Split je vodio 40:34, no u trećoj četvrtini domaćin je okrenuo rezultat na 59:52 u svoju korist. Ključni trenuci dogodili su se na prijelazu iz treće u četvrtu četvrtinu kada se Zrinjski koševima Pandurića i najboljeg pojedinca Ramljaka serijom 7:0 odvojio na 66:57. Da stvari budu gore, "žuti" su u prvoj minuti zadnjeg dijela igre već skupili tri faula.

Unatoč tome Split se tricama Kalajžića odnosno Gabrića dvaput približio na pet razlike (70:65, 74:69), no više od toga nije mogao. Todorović je stavio oba bacanja za 78:69 na 80 sekundi do kraja i potvrdio tek treću pobjedu Zrinjskog u ligi. Split pada...

20. travanj 2024 04:04