Košarkadobra uvertira u derbi

Žuti zablistali u završnici i došli do pete pobjede

7. studenog 2018. - 22:45
split_borac7-071118

Serijom 21:4 u posljednjoj četvrtini košarkaši Splita došli su do pete pobjede u Drugoj ABA ligi. Protiv Borca iz Čačka na Gripama početkom zadnjeg perioda igre gosti su vodili 64:60, a onda je krenuo uragan „žutih“.

Borac je do spomenutog vodstva stigao tricom veterana Marinovića koji je samo u drugom poluvremenu ubacio 16 koševa. Njegov je ubačaj zaokružio seriju Borca 17:2 nakon što je Split vodio 58:47 krajem treće četvrtine. Briljirao je tada Kalajžić, svaki je napad završavao njegovim košem ili asistencijom.

No Split je odjednom potonuo, trener Vladimir Anzulović dobio je i tehničku pogrešku i sve se brzo okrenulo. Ipak, „žuti“ su se vratili u egal i onda je uslijedila završnica u kojoj su bili mirnije ruke.

Jedan od ključnih trenutaka bilo je stavljanje Marči...

25. travanj 2024 10:15