Košarkakakva noć

Golden State utrpao Bullsima 92 poena do poluvremena, nevjerojatni Thompson srušio rekord NBA lige s 14 ubačenih trica

30. listopada 2018. - 10:25

Branič aktualnih NBA prvaka Golden State Warriorsa Klay Thompson imao je fenomenalnu šutersku večer u Chicagu te je u 149-124 pobjedi svoje momčadi protiv domaćih Bullsa postigao čak 14 trica čime je postavio novi rekord lige.

Thompson je na parketu proveo samo 26 minuta, a za to je vrijeme ubacio 52 koša uz šut za tricu 14-24. Dosadašnji rekord držao je njegov momčadski kolega Stephen Curry sa 13 dalekometnih ubačaja u jednoj utakmici.

Zanimljivo, Thompson je u prvih sedam ovosezonskih utakmica pogodio tek pet trica iz 36 pokušaja, no u ponedjeljak je u Chicagu ubacio šest od sedam pokušaja za tri već u prvoj četvrtini, a svoj je niz nastavio i u drugoj te je već do poluvremena ubacio 10 trica, a na odmor se otišlo s rezultatom 92-50 u korist Warriorsa. Thompson je u trećoj ...

18. travanj 2024 22:40