Sport Košarka

ht premijer liga

Cedevita slavila na Gripama, Žuti neprepoznatljivi

5:16 - Start "žutih" kao iz noćne more. Rastragano, nepovezano je Split ušao u susret uz more pogrešaka, izgubljenih lopti, bezidejno u napadu. Mnogo napada iz nemoći završavali su očajničkim šutevima u posljednjoj sekundi napada. Atmosferom neimpresionirani gosti na krilima raspoloženog Tonija Perkovića i pod diriregtnskom palicom Tonija Katića brzo su se "odlijepili". Nije pomogla ni minuta odmora, nakon manje od pet minuta Split je bio na minus 11.

32:42 - Koliko god je rotacijama trener Anzulović pokušavao naći raspoloženu petorku (dvije trice Veljačića, par rutinserskih poteza Kedže), nastavilo se vrlo neuvjerljivo izdanje Splita. Najbolji ovosezonski igrač Amerikanac Morris prve je poene ubacio tek u 19. minuti, s linije slobodnih bacanja. Kada je i zamirisalo na priključak, onda je bilo i pegule. "Alley-oop" Kedže i Cobbinsa nije prošao, ali jest Perkovića i Matkovića. A onda je Radović u zadnjoj sekundi prvog dijela sa sirenom zabio tricu za 32:42.

37:59 - Kolektivni "black out" domaćih nastavio se i poslije velikog odmora. U prvih gotovo devet minuta treće četvrtine, Splićani su imali samo jedan ubačaj iz igre. Nastavili su "žuti" pokušajima individualnih rješenja, a time i serijom početničkih grešaka, pa i teniskim rječnikom neforsiranih. Nerijetko su se nakon njih ćuli uzdasi s tribina na kojima je atmosfera dotad već poprilično izdušila. Perković, Katić su nastavili kao i u prvom dijelu, priključio im se i Bajo.

47:67 - Zadnji tračak kakve takve nade da za Split, ako ju je uopće i bilo, nestao je početkom zadnje dionice. Kao da je u pitanju Jordan, a ne Jordano, mladi bek Cedevite je s dvije trice u prve dvije minute posljednje četvrtine "ubio" pokušaje Splićana da se vrate u susret ili barem Cedeviti zakompliciraju život. A na drugoj strani Morris se nikako nije uspijevao probuditi, ostao je bez koša iz igre, na šutu 0/12.

Split – Cedevita 61:77 (18:25, 14:17, 11:19, 18:16)