Sport Košarka

ABA Liga 2

Žuti sjajno započeli sezonu na Gripama

ABA Liga 2

Vladimir Anzulović teško da je mogao zamisliti bolji debi na klupi splitskih „žutih“. Sezonu je otvorio uvjerljivim trijumfom nad Vršcem u ABA Ligi 2 poslije jednog od najboljih poluvremena koje je Split odigrao posljednjih godina.

Poslije prvih 20 minuta Split je vodio 50:21! Utakmica je tu bila riješena, a presudila je serija domaćih 17:0 kojom su poveli 33:12 sredinom druge četvrtine. Vršac više od sedam minuta nije postigao koš. Fantastična obrana Splićana provocirala je pogreške Vršca, a onda kada bi gostujući igrači i dobili neki (polu)otvoreni šut, uglavnom bi ga promašili. Blokade Gabrića i Kovačevića, zakucavanja Cobbinsa i Marčinkovića te trice Morrisa i Gabrića razgalile su publiku.

Svih devet igrača s minutažom u prvom poluvremenu upisalo se u strijelce.

Najveću prednost Split je imao u 25. minuti kada je Morris tricom postavio 64:28! Nakon toga došlo je do opuštanja, pritom su minute dobili i mlađi, domaći igrači, među njima debitant Bruno Rebić, sin poznatog vaterpolskog vratara Dragana Rebića koji je 1999. s POŠK-om postao prvak Europe. Vršac je na koncu poraz sveo u prihvatljive okvire.

Od novih igrača najbolji je dojam ostavio Morris s 21 poenom i tricom 5/7, a odličan je bio i Gabrić s 14 koševa (trica 4/5), 7 skokova i 3 asistencije. Cobbins je svih 10 svojih koševa ubacio u prvom dijelu, Veljačić je odradio dobru rolu s 4 asistencije, a najskromniji je bio Kovačević.

- Iskoristili smo mladost Vršca i pohvalio bih pristup u prvih tridesetak minuta. Vidjet ćemo od čega smo napravljeni u nastavku sezone i možemo li ovako nastaviti u kontinuitetu. Možemo mi i bolje od ovoga – smatra Anzulović.

Zaista, trebat će vremena da se vidi koliko je Split zapravo dobar, a koliko je Vršac loš jer činjenica je da je vojvođanska momčad dosta slabija nego lani kada je igrala Final Four ove lige. No, dojam je da je Split dobro posložen.

Čak je i trener Vršca Branko Maksimović rekao da će Split biti ozbiljan kandidat za polufinale lige. Kamo sreće da zaista bude tako.

SPLIT – VRŠAC 87:69

SPLIT – VRŠAC 87:69 (24:12, 26:9, 19:20, 18:28)