Košarkaništa od finala

Žuti se držali samo do poluvremena

19. svibnja 2018. - 23:57
cedevita_split20-190518

Aktualni prvak Hrvatske, momčad Cedevite, prvi je finalist i ovogodišnjeg doigravanja nacionalnog prvenstva. Zagrepčani su deklasirali Splićane u trećoj, odlučujućoj utakmici.

Gosti su se dobro držali prvo poluvrijeme. No, u nastavku su posve - nestali, postigavši u drugih 20 minuta svega 28 poena. Split je obećavajuće krenuo u utakmicu. Momčad Ivice Skelina imala je prednost 5-0 i 8-5.

No, Cedevita je podigla agresivnost u obrani i s nekoliko kontri razbucala protivničku obranu. Posebice je Dženan Musa u tim trenucima bio neriješiv rebus za Splićane. Serijom 12-0, momčad Cedevite je povela 17-8 i smanjila psihološki pritisak s kojim je ušla u odlučujući susret polufinalne serije.

Domaća je momčad igrala brzo, ali i - brzopleto. Promašili su Cedevitini strijelci nekoli...

19. travanj 2024 09:21