Sport Košarka

dalmatinski derbi

Žuti uvjerljivo do četvrtog mjesta prije doigravanja

U posljednjem kolu regularnog dijela košarkaške Premijer lige odigran je susjedni derbi između Ribole Kaštela i Splita.

Pobjedu je odnila gostujuća momčad rezultatom 89:77 te je tako učvrstila svoju četvrtu poziciju za ulazak u doigravanje. S druge strane, Kaštelani su u svojoj zadnjem nastupu propustili dobru šansu da se pobjedom oproste od duge i naporne sezone.

Utakmica je počela blagom dominacijom domaćih koji su nakon pet minuta imali vodstvo od 13:5, no do kraja prve dionice Splićani ipak dolaze do minimalnog vodstva. U drugoj četvrtini bila je prisutna rezultatska napetost, premda gosti nisu ispuštali svoje vodstvo, a tek su pred kraj pobjegli na sedam poena razlike.

Drugo poluvrijeme ponovo je u znaku Ribole koja sustiže rezultat te nakon više pokušaja uspijeva doći do vodstva od 59:57 pred ulazak u posljednju dionicu utakmice. Vodstvo nije dugo trajalo jer Splićani na početku rade seriju od čak 21:0 – u samo tri minute rezultat je sa 61:57 prešao na 61:78! Time gosti rade bitan preokret koji je odredio pobjednika.

Splićane je predvodio amerikanac Duane Scott sa 22 poena, uz pomoć Kalajžića i Širka koji su postigli po šesnaest poena. Kod domaćina su odličini bili Rašetina (20) i Đugum (19). Ribola tako sezonu zaključuje na posljednjem mjestu sa samo četiri pobjede u 24 utakmice.

Ribola Kaštela – Split 77:89 (19:20, 13:19, 27:18, 18:32)