Hrvat odigrao utakmicu karijere, Srbin ostvario najbrži triple-double u povijesti

16. veljače 2018. - 11:09

Hrvatski centar Ivica Zubac imao je najbolju večer karijere, u kojoj je ubacio 19 koševa šutirajući 8/8 iz igre i imao 11 skokova u porazu Lakersa 119-111 na gostovanju kod Minnesote, a senzacionalno je odigrao 22-godišnji srpski centar Nikola Jokić koji je u gostujućoj pobjedi Denvera nad Millwaukeejem 134-123, za samo 14 minuta i 33 seukunde ostvario najbrži zabilježeni 'triple-double' u povijesti.

Jokić je u tom trenutku imao 16 koševa, 10 skokova i 11 asistencija, a utakmicu je završio sa 30 koševa (šut iz igre 11/14), 15 skokova, 17 asistencija i dvije blokade. Prijašnji najbrži 'triple-double' u povijesti ostvario je Jim Tucker 1955. godine igrajući za Syracuse Nationalse, a za trostruki dvoznamenkasti učinak trebalo mu je 17 minuta.