KošarkaSVE GORI

Senzacionalna Slovenija u finalu Eurobasketa preko Španjolske: impresivni Luka Dončić na pragu 'triple-doublea'

15. rujna 2017. - 00:31
2017-09-14T201848Z_1305581538_UP1ED9E1KFBEE_RTRMADP_3_BASKETBALL-EUROBASKET-ESP-SLO.JPG

Košarkaši Slovenije u petak su u istanbulskoj Sinan Erdem Areni na senzacionalan način svladali Španjolsku sa 92-72 (25-19, 24-26, 24-12, 19-15) i postali prvim finalistima ovogodišnjeg EuroBasketa.

Imponirajućom šuterskom lakoćom i preciznošću, čvrstom obranom i napadačkom raznovrsnošću košarkaši Slovenije nastavili su svoj pobjednički niz na EuroBasketu te na senzacionalno uvjerljiv način potopili branitelje europskog naslova. Španjolci ovako uvjerljiv poraz na europskim prvenstvima ne pamte još od 2005. godine kad su ih Francuzi u utakmici za 3. mjesto pobijedili sa 30 koševa razlike.

Slovenski su košarkaši u prvom poluvremenu pogodili 10 trica iz 15 pokušaja, ali su nakon 20 minuta igre imali samo četiri koša prednosti (49-45). Međutim, sjajno su odigrali treću če...

20. travanj 2024 02:36