Očajni košarkaši porazom propustili osigurati četvrtfinale!

Piše PSD, (H)
14. kolovoza 2016. - 07:14
nighrv4.JPG

Hrvatski košarkaši doživjeli su i drugi poraz na olimpijskom turniru u Rio de Janeiru, gdje ih je u 4. kolu skupine B svladala Nigerija s 90-76 (21-28, 22-11, 27-17, 20-20) i tako stigla do prve pobjede, a izabranici Aleksandra Petrovića kompromitirali su pobjede ostvarene nad Španjolskom i Brazilom, no još uvijek imaju izglede plasirati se u četvrtfinale.

Hrvatska je dobro odigrala tek prvu četvrtinu nakon koje je vodila 28-21. Nigerija je već na poluvremenu vodila 43-39, a u 30. minuti imala čak 17 koševa prednosti (70-53). Hrvatska se približila u 36. minuti na tri koša zaostatka (71-74), ali su Nigerijci u završnici uspjeli ostvariti zasluženu pobjedu 90-76.

Bojan Bogdanović je ubacio 28 koševa, a Roko Ukić 10. Nigerijci su pogodili 17 trica. Umeh je s 19 koševa bio naj...

20. travanj 2024 03:14