Sport Hajduk

ostaju na drugom mjestu

Hajduk protiv Osječana nastavio niz na Poljudu: u dramatičnoj završnici s igračem manje stigli do velike pobjede

Hajduk je nastavio pobjednički niz na Poljudu svladavši teškom mukom Osijek, koji se vratio iz zaostatka od 0-2, da bi trijumf Splićanima donio dvostruki strijelac Jairo.

Hajduk je poveo u 22. minuti nakon što je Jairo proigrao Miju Caktaša koji je šutom iskosa prevario vratara Ivušića. u 41. minuti je veliku pogrešku braniča Osijeka Silve iskoristio Nigerijac Samuel Eduok i povećao na 2-0, no dvije minute kasnije Mihael Žaper udarcem s 16 metara smanjuje. U 45. minuti Jairo je pogodio vratnicu, a Osječani u 52. minuti dolaze do izjednačenja zahvaljujući udarcu Mirka Marića s 20 metara koji je prevario vratara Splićana Ljubića.

Hajduk opet vodi od 72. minute golom Brazilca Jaira nakon dodavanja petom Jradija, no Brazilac je prilikom slavlja srušio korner-zastavicu, pa mu je sudac Pajač dao drugi žuti karton i Splićani su ostali s desetoricom. U 83. minuti veliku priliku za Osijek promašio je Ndockyt.

Na Poljudu

Hajduk – Osijek 3:2 (2:1)

Split, Gradski stadion u Poljudu. Gledatelja 7805.

Sudac: Igor Pajač (Zelina) – 6.

Strijelci: 1:0 Caktaš (22), 2:0 Eduok (41), 2:1 Žaper (43), 2:2 Marić (52), 3:2 Jairo (72).

Žuti kartoni: Eduok i Barry (Hajduk) te Škorić, Mance, Lopa i Igor Silva (Osijek).

Crveni kartoni: Jairo (Hajduk) u 73. minuti zbog drugoga žutog, te Vušković (Hajduk) koji je bio na klupi, u 75. minuti.

Najbolji igrač: Jairo (Hajduk)

Hajduk (4-2-3-1): Ljubić (6) – Juranović (6), Ismajli (6), Simić (6), Čolina (6) – Bradarić (6) (od 46. Barry 5,5), Nejašmić (6,5) – Jradi (7), Caktaš (7) (od 79. Jurić -), Eduok (6,5) (od 57. Dolček 6) – Jairo (7).

Osijek (4-2-3-1): Ivušić (5,5) – Igor Silva (5), Škorić (5,5), Šutalo (5), Talys (5) – Žaper (7), Pilj (6) (od 84. Špoljarić -) – Ndockyt (6), Marić (7), Lopa (6) (od 62. Bočkaj 6)– Mance (5) (od 76. Mbakogu -).

Iz minute u minutu

90 + 5- kraj susreta, velika pobjeda Hajduka, uspjeli su se obraniti s igračem manje

90 + 5 – blokirao je Nejašmić udarac Ndockyta, izgledalo je jako opasno

90 + 3 – opasna situacija za Osijek, imali su gosti priliku, Marić je dobio loptu na petwerac, ali su suci pokazali da je zaleđe, iako je Ljubić izbio ispred osječakog napadača

90 + 1 - gosti napadaju, nisu to smišljene akcije, ali je pritisak veliki

90 – igrat će se pet minuta sudačkog dodatka

85 – odlično Hajduk čuva loptu, i to na polovici Osijeka, s par uklizavanja su odnijeli gostima priliku za napad, a i Jradi je dobro pucao, ali je Ivušić bio spreman

83 – velika šansa za Osječane, odigrali su izvrsnu kontru, lopta je na kraju došla do Ndockyta, koji je ostao ispred Ljubića, ali je njegov šut prošao i pored vratara Hajduka, ali i stative u gol-aut

81 – ubačaj Bočkaja iz slobodnog udarca, izmakao je pažnji na drugoj stativi Šutalo, ali je lopta prošla pored gola

78 – posljednja izmejna u Hajduku, umjesto Caktaša u igri je Jurić

75 – izmjena u Osijeku, umjesto Mancea u igri je Mbakogu

74 – zbog prigovora na klupi je pocrvenio i Mario Vušković

73 – drama na Poljudu, Pajač je zbog nesportskog ponašanja Jaira, udaranja nogom u zastavicu, pokazao Brazilcu žuti karton, njemu drugi i Hajduk je ostao s igračem manje

72 – opet Hajduk vodio, konačno jedna prava akcija, započeo je Jradi po desnoj strani, gurnuo petom do Jaira koji je ostao sam iskosa, dobro pucao, lopta je od Ivušića u paraboli padala prema mreži, netko iz obrane gostiju je pokušao spasiti, ali nije uspio

70 – velika prilika za goste, Ljubić je loše ispucao, Žaper ušao u kazneni prostor, no povratna lopta nije dobro odigrana, pa je očisti obrana Bijelih

67 – još jedan zapisan u bilježnici suca Pajača, požutio je i Jairo

64 - na tribinama Poljuda okupilo se 7.805 gledatelja

62 – prva izmjena kod Osječana, umjesto Lope u igri je Bočkaj

60 – prilično nervozna utakmica, Hamza je dobio žuti karton zbog toga što je rukama povlačio suparničkog igrača

59 – Igor Silva je dobio žuti karton zbog oštrog starta na Čolini

57 – druga izmjena u Hajduku, umjesto Eduoka u igru je ušao Dolček

56 – pokušao je Caktaš, ali pored gola

53 – izjednačenje, ovaj put nije bilo spasa, Marić je odlično pucao s dvadesetak metara, lopta je nezgodno odskočila baš ispred vratara Ljubića i završila u mreži

52 – pritišću gosti, bolje su otvorili nastavak susreta, Lopa je sada pucao, od bloka se odbilo u korner

50 – odlična intervencija Ljubića, Pilj je uputio precizan udarac s ruba kaznenog prostora, išlo je to u donji desni kut, ali se vratar Hajduka bacio i odbio loptu u korner

46 – izmjena u Hajduku, umjesto Bradarića u igri je Hamza

46 - počelo je drugo poluvrijeme

45 + 1 – kraj prvog poluvremena

45 - nova velika prilika za Hajduk, pogriješio je Šutalo, Jairo je presjekao loptu i prebacio Ivušića, ali i pogodio vratnicu

43 – vratio se Osijek, Žaper je zabio za smanjenje, nevjerojatno je koliko je obrana Hajduka dala prilika gostima, prvo je Manceov udarac odbio Ljubić, Lopa je pucao u blok, a onda je Žaper s dvadesetak metara našao prostor za sebe i loptu pospremio u mreži

41 – Eduok je zabio za povećanje vodstva, Ljubić je ispucao loptu sa svog peterca, Jairo je prebacio glavom, a Igor Silva branič Osijeka mirno štopao za Eduoka koji je ušao u kazneni prostor i zabio zgoditak

40 – oslobodili su se malo gosti, Mance je ubacio kroz peterac, ali je Lopa bio predaleko, od svega ništa

37 – prvo je Caktaš pogodio u živi zid, a potom Eduok svom silinom u Igora Silvu i od velike prilike na kraju ništa

36 – nova dobra prilika za Hajduk, Škorić je srušio Jradija, koji se dobro gradio, na rubu šesnaesterca, Hajduk će imati još jednu priliku iz slobodnog udarca

34 – konačno jedna lijepa akcija Bijelih, Jairo je odigrao za Edouka u šesnesterac, napadač Bijelih je uputio povratnu na 15 metara za Jradija koji je gađao suprotni kut, ali prošlo je to malo pored vrata

33 – Eduok je pokušao doći do lopte, ali je zakasnio, Ivušić je bio brži, a napadač Hajduka je zbog zakašnjelog starta dobio žuti karton

29 – Lopa je napravio faul nad Juranovićem i onda krenuo dalje dijeliti neku svoju pravdu zbog koje je dobio žuti karton

24 - Ljubić je pravovremeno izašao ispred Ndockyta i odnio loptu

22 – vodi Hajduk, Caktaš je zabio svoj peti prvenstveni pogodak, ostavljeno je puno prostora na desnoj strani, Jairo je to dobro vidio, prošao naprijed i onda u pravom trenutku iza leđa Šutala podvalio loptu u prostor gdje je utrčao Caktaš koji je mirno plasirao loptu pored Ivušića

21 – izgledalo je dobro, Jradi je izborio loptu, vratio do Nejašmića čiji je nabačaj blokiran, izbačen u korner

14 – dobro je pucao Caktaš iz slobodnog udarca, snažno pored živog zida, ali je Ivušić bio dobro postavljen i s lakoćom je pokupio loptu

13 – dobra akcija Hajduka, Caktaš je dobro povukao, gurnuo u prostor, ali je Jaira srušio Škorić koji je dobio žuti karton

11 – pokušao je Pilj, zaboravili su ga Bijeli, dobio je loptu od Lope, ali je njegov udarac s dvadesetak metara završio pored gola