Sport Hajduk

što reći...

Loš Hajduk, užasan sudac i prvi ovosezonski prvenstveni poraz Bijelih, Dinamo za sada ostaje vodeći!

što reći...

Hajduk je u četvrtom kolu poražen u Koprivnici u susretu protiv Slaven Belupa. Odigrali su Bijeli lošu utakmicu, ali ništa manje loš nije bio ni sudac Marko Matoc iz Zaprešića koji je sudio ispod svake razine. Dodijelio je dva crvena kartona i dosudio sporni kazneni udarac. Strijelci za pobjedu Slaven Belupa bili su Puclin i Krstanović, za Hajduk je zabio Eduok. To je za sada sve što imamo reći vezano uz ovu utakmicu. Čekat ćemo pravorijek sudačkih eksperata.

Slaven Belupo – Hajduk 2:1 (Puclin 37`, Krstanović 84`/ Eduok 90+6`)
Sudac: Marko Matoc (Zaprešić)
Pomoćnici: Bojan Zobenica (Velika Gorica) i Vedran Đurak (Stupno)
Četvrti sudac: Goran Pečarić (Zagreb)

SLAVEN BELUPO: Filipović - Zirdum, Međimorec, Radivojević -  Glavčić, Paracki, Puclin, Delić - Krstanović, Ejupi, Bogojević

Klupa: Ježina, Martinaga, Nowak, Goda, Bačelić-Grgić, Plantak, Mateus, Mihael, Iharoš, Karamarko, Alidema

HAJDUK: Duka - Juranović, Ismajli, Simić, Dolček - Nejašmić, Barry - Jradi, Caktaš, Eduok - Jairo

Klupa: Blažević, Jakoliš, Svatok, Beširović, Delić, Kalik, Bašić, Vušković, Tahiraj, Teklić

TIJEK UTAKMICE

90+8` Kraj utakmice.

90+6` GOOOL! Eduok je smanjio na 2:1!

90+5` Žuti karton dobio je i Dolček.

90` Igrat će se sedam minuta sudačke nadoknade.

85` Žute kartone dobili su Ismajli i Svatok.

84` Krstanović je poslao Duku u jednu, a loptu u drugu stranu i Slaven vodi 2:0.

83` Kazneni udarac za Slaven! Matoc je vidio prekršaj Ismajlija i dosudio najstrožu kaznu za domaćine.

78` Drugi žuti karton dobio je Bogojević. Iskreno, baš kao ni kod Jakoliša, nema govora o kartonu.

76` Požutio je Bogojević, a u međuvremenu je ušao Goda umjesto Delića.

74` Hajduk nije igrao dobro dok su snage na terenu bile ravnopravne, nakon isključenja Jakoliša, sve skupa izgleda još lošije.

69` Žuti karton za Zirduma.

67` Karamarko je ušao umjesto Radivojevića.

62` Reforma sudačke organizacije u punom sjeju.

58` Izašao je Međimorec, u igri je Nowak.

56` Kakav debi za Jakoliša! Dvije minute u igri i dobio je crveni karton nakon prekršaja nad Filipovićem! Što je Matoc ovdje vidio, za sada ostaje tajna, ovakvim kriterijem moglo bi se po utakmici dosuditi nekoliko isključenja.

54` Izlaze Jradi i Simić, na terenu su Svatok i Jakoliš.

53` Apsolutna bezidejnost na obje strane.

50` Hajdukovi napadi i dalje su jalovi, Burić će morati mijenjati da unese svježe krvi.

46` Počelo je drugo poluvrijeme.

45+2` Hajduk je dominirao cijelo poluvrijeme, ali pogreška Duke rezultirala je vodstvom domaćina.

45` Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

42` Požutio je Delić.

37` GOL! Slaven je poveo iako ni jednu jedinu šansu nije stvorio. Puclin je otpucao, Duka pogriješio i domaćini vode 1:0!

36` Dobra polukontra Hajduka, ali Jradi loše puca, lopta odlazi daleko od gola.

30` Eduok je pokušao iz slobodnog udarca, ali lagan je to posao za Filipovića.

29` Žuti karton sada je dobio Krstanović.

28` Paracki je pucao iz slobodnog udarca, ali Duka je bio na visini zadatka.

27` Požutio je Simić.

21` Caktaš je pokušao petom nakon ubačaja Jaira, ali lopta odlazi pored gola.

19` Pokušao je Caktaš s ruba kaznenog prostora, ali Filipović mu hvata 'živu' loptu.

18` Nejašmić vuče konce igre u Hajduku, odličan defanzivno, kreira u napadu.

17` Jradi nakon kornera tuče pored gola.

16` Velika prigoda za Bijele, Nejašmić je odlično uposlio Jaira kojem Filipovič ponovno brani.

14` Bijeli pokušavaju preskakanjem igre doći do prilike, ali obrana Slavena dobro je pripremljena na takve pokušaje. Jairo je tukao prema golu domaćina, ali Filipović je koncentriran.

9` Još uvijek traje početno ispitivanje snaga.

4` Eduok je oprobao udarac nakon pasa Nejašmića, ali lopta odlazi preko gola.

1` Počeo je susret u Koprivnici.