Sport Hajduk

tri boda na startu

Bijeli teškom mukom do pobjede, gosti im darovali dva gola

Hajduk je večeras na Poljudu pobijedio Istru 2:0 i tako na najbolji način otvorio prvenstvo.

Bijeli su poveli već u osmoj minuti preko Stefana Simića, koji je nakon udarca iz kuta iskoristio pogrešku gostujućeg vratara Čondrića.

Nakon početnog pritiska domaće momčadi, Istra je odgovorila, pa smo tako većim dijelom utakmice gledali ravnopravnu utakmicu u kojoj je Hajduk tražio priliku iz izgrađenog napada, a gosti iz kontre i polukontre.

Najbolja prilika na utakmici došla je u 77. minuti, i to za goste, ali Ivančić nije ostao dovoljno priseban pa je sa 6-7 metara poslao loptu preko gola, iako je Posavec bio već savladan.

Kazna je stigla u 88. minuti, kada je Rufatijevu katastrofalnu reakciju u obrani iskoristio Barry i osigurao svojoj momčadi miran kraj utakmice.

Trener Burić može biti zadovoljan činjenicom da je odmah na startu prvenstva upisao tri boda, ali igrom svoje momčadi i ne baš. Ipak, s obzirom na okolnosti u kojima je preuzeo klupu, ovakav start bio je očekivan. Stoga se ne treba stavljati prevelik naglasak na ovu utakmicu.

Split, 21. srpnja 2019.

HAJDUK - ISTRA 1961

Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac)

Pomoćnici: Goran Pataki (Đakovo) i Kruno Šarić (Županja)

HAJDUK: Posavec - Juranović, Ismajli, Simić, Dolček - Jurić, Nejašmić, Caktaš - Jradi, Jairo, Gyurcso

Klupa: Duka, Lopez, Mikulić, Barry, Svatok, Beširović, Delić, Špikić, Kalik, Bašić, Tahiraj, Dellova

ISTRA: Čondrić - Grujević, Bosančić, Rufati, Rubić - Ivančić, Lončar - Gržan, Obeng, Pavić - Fuentes

Klupa: Majkić, Munivrana, Galilea, Franić, Perić-Komšić, Tomašević, Paez

TIJEK SUSRETA

90+6` Utakmica je završila. U teškoj utakmici u kojoj su gosti imali nekoliko odličnih prilika, Hajduk je uspio doći do tri boda i tako na najbolji mogući način ući u novu prvenstvenu sezonu.

90+4` Velika prilika za Jaira! Našao se oči u oči s Majkićem, ali gostujući vratar izlazi kao pobjednik.

90` Igrat će se šest minuta sudačke nadoknade.

88` GOOOOL! Hamza Barry zabija za 2:0! Gambijac koristi veliku pogrešku Rufatija i hladnokrvno posprema loptu pored Majkića.

86` Dolček je loše izveo slobodan udarac i lopta završava u naručju gostujućeg vratara.

83` Posljednja izmjena kod gostiju. U igru će Perić-Komšić, a iz igre Rubić.

83` Udarac Grujevića ipak odlazi pored gola.

81` Žuti karton za Dolčeka. Istra će imati slobodan udarac iz opasne pozicije.

78` Druga izmjena u redovima Hajduka. Izašao je Jradi, a ušao Kalik.

77` Kakav promašaj gostiju! Najbolja njihova šansa danas. Galilea je okrenuo Jradija na lijevom boku i pronašao Ivančića na drugoj strani. Posavec je već bio na podu, ali igrač gostiju nije ostao priseban i poslao je loptu preko gola.

74` Prvi žuti karton za goste, a zaradio ga je Rufati nakon prekršaja na Caktašu.

74` Istra se dobro brani cijelo drugo poluvrijeme pa su Hajdukovi igrači prisiljeni tražiti prilike loptama iza leđa gostujuće obrane. No, one većinom završavaju u naručju Majkića.

72` Bijeli ne dopuštaju Istri da iznese loptu, Burić očigledno želi pogodak koji bi mu kupio mir do kraja utakmice.

68` Čondrić neće moći nastaviti susret pa će na vrata Lovro Majkić.

67` I gosti mijenjaju dok se ukazuje pomoć ozlijeđenom Čondriću. Iz igreće Lončar, a umjesto njega ulazi Galilea.

66` Prva promjena kod domaćih, umjesto Gyurcsa u igru ulazi Barry.

64` Najbolja prilika na susretu za Hajduk! Jairo se odlično riješio svog čuvara i uposlio Caktaša, čiji udarac dobro brani Čondrić. U nastavku akcije prvo Gyurcso, a zatim i Jairo, ne uspijevaju uputiti dobar udarac.

63` Gosti su svoje napade sve više počeli usmjeravati prema lijevoj strani, gdje se novopridošli Dolček još uvijek ne snalazi najbolje.

61` Gyurcsov solo prodor je obećavao, ali Mađar griješi u predaji lopte.

58` Zbunjenost u Hajdukovoj obrani gosti, na sreću, nisu iskoristili.

56` Nejašmić je sada poslao loptu za Caktaša, a ona je uz veliku pomoć gostujućeg braniča pronašla svoju metu. Caktaš je opalio po golu, no Čondrić je na mjestu.

54` Istra je discipliniranom obranom umrtvila ritam i Hajduk nema ideje kako doći do gola gostiju.

50` Bijeli pokušavaju što prije vratiti loptu u svoj posjed i diktirati tempom, ali Istra vreba svaku laganiju loptu da bi krenula u kontru.

46` Počelo je drugo poluvrijeme na Poljudu.

Hajduk odlazi na odmor s minimalnim vodstvom, zahvaljujući pogotku Stefana Simića iz osme minute, koji je došao kao rezultat pogreške gostujućeg vratara.

Nakon početne dominacije Bijelih, posljednjih dvadesetak minuta smo svjedočili ravnopravnoj borbi u kojoj su gosti imali čak i bolje prilike.

Obje momčadi su prvenstveno prijetile preko bokova, gdje se redovito otvaralo najviše prostora. To pogotovo vrijedi za obranu Istre, čiji su bekovi u nekoliko situacija naivno ispadali iz igre i dovodili Čondrića u opasnost.

Hajdukov najveći problem su i dalje prekidi pa je tako najbolja prilika za Istru došla nakon njihovog prvog udarca iz kuta na utakmici.

45+1` Kraj prvog dijela.

45` Igrat će se jedna minuta sudačke nadoknade u prvom poluvremenu.

42` Odlična šansa za Fuentesa, ali Španjolac s peterca puca pored vrata.

40` Velika šansa za Hajduk! Caktaš je poslao odličnu dubinsku loptu za Jaira, koji je, pak, neprecizan. Ostaje 1:0.

39` Prvi udarac iz kuta za goste i odmah šansa! Rufati je dobro pucao glavom, ali Posavec fantastičnom reakcijom spašava domaćine.

38` Nejašmić upućuje udarac s otprilike 25 metara, ali lopta završava ravno u rukama gostujućeg vratara.

36` Bitka se preselila u centralnu trećinu terena i sada su oba protivnika ravnopravna. Hajduk i dalje djeluje malo opasnije, ali i Istra pokazuje zube.

35` Prvi žuti karton na utakmici, a dobio ga je Mijo Caktaš zbog neopreznog starta na protivničkog igrača.

32` Dobra kombinacija gostiju nakon koje lopta dolazi do Fuentesa, ali je on šalje pored gola. Moglo je biti opasno.

31` Odličan udarac Jaira s ruba šesnaesterca, ali Čondrić to dobro brani.

29` Stanka za osvježenje je gotova i utakmica se nastavlja.

26` Nakon još jednog kornera lopta je došla do Jurića, čiji udarac Čondrić brani bez većih poteškoća.

24` Gosti svoje prilike traže iz kontri i poluknotri. Nakon jedne takve situacije, Gržan je došao do udarca, ali Posavec je loptu preusmjerio pored gola.

21` Lijeva strana gostiju je poprilično propusna, a Hajduk to dobro koristi. Ponovno je centaršut došao s te strane, ali Jairo puca ravno u Čondrića.

19` Igrači Istre su krenuli s visokim presing, što Hajduku stvara probleme u iznošenju lopte.

17` Jairo i Jradi odlično kombiniraju po desnoj strani, ali Libanoncu nedostaje koncentracije u završnici.

14` Istra je sada po prvi puta došla do Hajdukovog šesnaesterca, ali situacija je riješena bez većih problema.

12` Domaći nastavljaju s visokim tempom. Gyurcso je uputio udarac, ali lopta prolazi pored gola.

8` GOOOL! Caktaš je izveo udarac iz kuta, a nakon što je Čondrić ispustio loptu iz ruku, Simić ju je pospremio bez većih problema.

3` Hajduk je krenuo odlučno i od početka drži loptu u svojim nogama.

1` Počela je utakmica na Poljudu.