Sport Hajduk

užasna igra

Hajduk u najgoroj utakmici u povijesti ispao od Maltežana!

užasna igra

Pred više od 18 tisuća gledatelja Hajduk je u uzvratnom susretu prvog kola kvalifikacija za Europa ligu izgubio od malteške Gzire rezultatom 3:1 i ispao iz Europe već na prvom koraku!

Split, 18. srpnja 2019.

HAJDUK - GZIRA UNITED 1:3 (Jradi 7`, Jefferson 57`, Kone 69`, 90+6`)

Sudac: Nikolas Neokleous (CIP)

Pomoćnici: Michael Soteriou i Marios Dimitriadis (CIP)

HAJDUK: Duka - Bašić, Svatok, Lopez, Dolček - Beširović, Barry, Tahiraj - Jairo, Delić, Jradi

Klupa: Ljubić, Gyurcso, Juranović, Kalik, Špikić, Jurić, Ismajli

GZIRA UNITED: Haber - Sakyi, Cohen, Barbosa, Rodolfo Soares - Jefferson - Conti, Muscat, Corbolan - Arthur, Henrique

Klupa: Borg, Scerri, Brincat, Baldacchino, Sammut, S. Borg, Samb

TIJEK UTAKMICE

90+9` Kraj utakmice!

90+6` GOL! Još jedna golčina Konea, Hajduk gubi 3:1 i na korak je od ispadanja.

90` Igrat će se šest minuta sudačke nadoknade.

86` Posljednja izmjena kof Gzire, izašao je Cohen, ušao Samb.

84` Zvižduci odzvanjaju Poljudom, publika je nezadovoljna igrom.

83` Gužva u kaznenom prostoru Gzire, ali na kraju udarac Jradija odlazi pored gola.

81` Posljednja promjena u Hajduku, Kalik je na terenu umjesto Beširovića.

80` Žuti karton dobio je Barbosa.

79` Otvorila se utakmica, i jedna i druga momčad traže gol vrijedan prolaza.

76` Druga promjena u redovima gostiju, izašao je Rodolfo Soares, ušao je Scerri.

69` GOL! Kakav pogodak Konea! Volej u padu s ruba kaznenog prostora, Duka je bio potpuno nemoćan! Gzira vodi 2:1!

66` Ušao je Borg, izašao Sakyi.

65` Juranović je pogodio vratnicu, ostaje 1:1.

63` Na tribinama je više od 18 tisuća gledatelja.

62` Napada sada Hajduk, traži novo vodstvo, ali brane se gosti.

58` U igri su Jurić i Juranović, izašli su Dolček i Tahiraj.

57` GOL! Duga akcija gostiju rezultirala je pogotkom Jeffersona glavom. Nadskočio je sve Hajdukove igrače i poravnao na 1:1!

54` Tražio je Jefferson kazneni udarac, ali nema govora o prekršaju.

49` Opasno je bilo pred Dukom, ali Jefferson je bio prekratak.

46` Počelo je drugo poluvrijeme.

45+1` Kraj prvog dijela.

45` Igrat će se minuta sudačke nadoknade.

41` Malo je pao tempo utakmice, Maltežani pokšavaju, ali nema nikakve opasnosti za Hajduk.

32` Napada Hajduk, traži drugi gol, ali udarac Delića odlazi preko gola.

31` Ubacio je Dolček u srce kaznenog prostora, našao Lopeza, ali njegov pokušaj glavom zaustavlja Haber.

30` Maltežani igraju vrlo oštro, žuti karton dobio je Corbolan.

18` Slab šut Lopeza, lagan posao za Habera.

14` Velika prigoda za Tahiraja, ali s 13 metara puca pored gola.

9` Sumnjiva situacija u kaznenom prostoru Gzire, Jairo je pao, ali Cipranin nije pokazao na bijelu točku.

7` GOOOOL! Dugačka akcija Hajduka rezultirala je vodstvom! Jairo je našao Bašića koji je uposlio Jradija, a Libanonac pogađa za 1:0 i miran nastavak utakmice!

5` Torcida je krenula sa žestokim navijanjem od prve minute susreta.

3` Pucao je Delić s ruba kaznenog prostora, ali lopta odlazi pored gola.

1` Počela je utakmica na Poljudu.