Sport Hajduk

dvostruka pobjeda

Hajdukovi pioniri u izmijenjenom sastavu pobijedili Rijeku, protiv istog protivnika slavili i kadeti

Hajdukovi pioniri pobijedili su Rijeku u utakmici 25. kola 1. HNL, a jedini strijelac na utakmici bio je Jere Vrcić. Trener Marko Sičić izveo je ponešto izmijenjenu momčad, budući Bijele u utorak čeka finale Kupa protiv Osijeka u Slavonskom Brodu. Utakmica je odlučena nakon jednog prekida u 14. minuti. Krešimir Nazor lijepo je ubacio s lijeve strane, a Vrcić bio najviši u skoku i glavom pogodio gornji lijevi kut. Tri minute kasnije isti igrač sam sebi je stvorio novu priliku. Bijela 'jedanaestica' ukrala je jednu loptu obrani gostiju, ali je pokušaj loba s 25 metara bio neuspješan. Minutu kasnije lijevom nogom je s vrha šesnaesterca iskosa s desne strane pokušao i Mate Antunović, ali je za malo promašio vrata.

Najveću priliku Hajduk je imao u 60. minuti, kada se Marin Kamber našao u situaciji jedan na jedan pred protivničkim vratarom, ali je Muhamed Tanjić odličnom intervencijom spasio svoju mrežu. Gosti su u drugom dijelu pokušavali doći do izjednačenja, Lukas Buić jednu loptu uspio je ubaciti u mrežu Petra Dugeča, ali je prije toga označeno zaleđe. Hajduk je uspio sačuvati vodstvo do kraja, Bijeli su tako nakon polufinala Kupa još jednom svladali Rijeku istim rezultatom, a ovom prilikom su i igrači koji su manje igrali tijekom sezone pokazali da se na njih može računati.

I utakmica kadeta završila je pobjedom Hajduka, a sve je riješeno u prvih 20 minuta. Bijeli su poveli u sedmoj minuti, a strijelac je bio Ivan Ćubelić.  On je snažno i precizno izveo slobodni udarac s 25 metara i lopta je završila u donjem desnom kutu riječkih vrata. U 20. minuti već je 2:0, Bruno Unušić je odličnom dugom loptom pronašao Domagoja Topića, a on u situaciji jedan na jedan vješto prebacuje vratara gostiju Antonija Frigana.

Unatoč vodstvu Hajduk je i u drugom dijelu zadržao inicijativu, a gosti su uglavnom prijetili kontranapadima. Do smanjenja vodstva Rijeka je došla nakon kornera u 75. minuti. Lopta je dvaput zaredom ubačena pred gol Hajduka, a nakon što obrana Bijelih to nije dobro očistila, na 16 metara ju je prihvatio kapetan David Legović i pogodio mrežu Tonija Silića. Hajduk je mogao povećati vodstvo dvije minute kasnije, kada je dosuđen jedanaesterac za Bijele, ali je Bruno Galić pogodio vratnicu. U preostale tri minute rezultat se nije mijenjao i sva tri boda ostala su na Poljudu.