Sport Hajduk

statistika

Osam pobjeda zaredom: Istrijani najviše leže Hajduku

statistika

U čak osam posljednjih međusobnih utakmica Hajduk je pobijedio Istru 1961, uključujući i na posljednja četiri gostovanja u Puli.

Teško je pronaći klub s kojim “bijeli” u posljednje vrijeme imaju bolji međusobni skor. Splitskom klubu najviše leže Puljani, prava su im mušterija. U sutrašnji ogled protiv Istre 1961 “bijeli” odlaze s odličnim nizom u međusobnim okršajima posljednjih sezona.

U zadnjih osam međusobnih susreta Hajduk je slavio, a u posljednjih 13 ne zna za poraz. Od toga je Hajduk u čak 12 od tih 13 susreta slavio, pri čemu u prvih osam zaredom nije ni primio gol. Ukupno je u tih 13 susreta Hajduk imao impresivnu gol razliku 38:7.

Hajduk je bio bolji u posljednja četiri okršaja u Puli, a slavio je i u pet od posljednjih šest okršaja na stadiona Aldo Drosina uz jedan remi. I svaki put kada bi slavio, Hajduk bi to učinio u hendikepu, s dva pogotka razlike izuzev kada je pobjedu 3:2 golom debelo u sudačkoj nadoknadi prije godinu dana donio – vratar Karlo Letica. Kada te ide... Nekoć, kada ih je vodio Igor Pamić, znali su Puljani biti Hajduku crna mačka. U zadnje vrijeme su – bijela.

Posljednji poraz Istra 1961 nanijela je Hajduku još prije tri i pol godine, no tada su Splićani baš teško stradali. U srpnju 2015. godine Istra 1961 je s čak 4:1 nadvisila Hajduk. Od igrača “bijelih” koji su tada nastupili u kadru poljudskog kluba i danas su Josip Juranović, Fran Tudor i Josip Bašić. Tri desna beka. Mijo Caktaš bio je tada dio momčadi, ali u tom susretu nije nastupio, kao ni Nikola Vlašić, Andrija Balić, Franck Ohandza, Ante Roguljić...

Trener Damir Burić odlučio se za kombinirani sastav jer je Hajduka čekao prvi susret 3. pretkola Europske lige protiv norveškog Strømsgodseta na Poljudu. No, u tom susretu u Puli u sastavu Hajduka bili su i Lovre Kalinić, Tino Sven Sušić, Goran Milović, Zoran Nižić...

Hajduk je kasnije u oba ogleda slavio protiv Norvežana s identičnih 2:0.

I friškija statistika je posve na strani Hajduka. U nastavku sezone momčad trenera Siniše Orešanina nanizala je sedam susreta bez poraza, od čega pet pobjeda. S druge strane Istra 1961 u nastavku prvenstva još ne zna za pobjedu. Puljani su jedina momčad lige koja u nastavku prvenstva nije okusila slast pobjede. U posljednja tri susreta su i poraženi.

Zadnju pobjedu momčad koju od početka ožujka vodi bivši napadač Dinama i stručni TV-komentator Igor Cvitanović ostvarila je prije gotovo tri i pol mjeseca, 16. prosinca odnosno istog dana kada je posljednji put Hajduk poražen. Hajduk 104 dana ne zna za poraz, Istra 1961 za pobjedu.

No, oprez, svaki niz negdje pukne. Za statistiku kažu da je netočan zbroj točnih podataka...