Sport Hajduk

hajduk - zurich 4:1

(VIDEO) Bijeli furioznim prvim poluvremenom razbili Švicarce u prvoj utakmici u Turskoj!

Prvu pripremnu utakmicu u Turskoj Hajduk je odigrao protiv trećeplasirane momčadi švicarskog prvenstva Zuricha. Švicarci su došli u vodstvo već u sedmoj minuti golom Dwamene, a nakon toga do kraja prvog dijela na terenu je postojala samo jedna momčad - Hajduk! Najprije je s bijele točke poravnao Almeida, Bijele je u vodstvo doveo Said, nakon njega se u strijelce upisao i Borja Lopez, a za 4:1 i kraj poluvremena svoj drugi pogodak postigao je Almeida.

U drugom dijelu trener Bijelih kopić napravio je svih 11 zamjena, a rezultat se nije mijenjao.

HAJDUK: Stipica - Tudor, Ismajli, Lopez, Fomitschow - Radošević, T. Bašić, Hamza - Almeida, Said,  Ohandza

Klupa: Grbić, Delić, Juranović, Kožulj, Nejašmić, Bradarić, Šehić, Šego, Jurić, Savvas, Teklić, Kovačević

ZURICH: Vanins, Thelander, Bangura, Kryeziu, Pa Modou, Sarr, Marchesano, Rohner, Dwamena, Frey, Rodriguez

Klupa: Rexepi, Domgjoni, Palsson, Winter, Nef, Kone, Odey, Haile-Selassie, Aliu, Rüegg, Brunner, Heim

TIJEK SUSRETA

90` Kraj utakmice! Bravo, Hajduče!

80` Ponovno je tukao Kožulj, opet preko gola.

70` Pucao je Kožulj iz slobodnog udarca s lijeve strane, ali ravno u vratara.

64` Ubacio je Kožulj u kazneni prostor Zuricha, bilo je nekoliko odbijanaca, a na kraju je sudac označio zaleđe.

58` Pokušao je Kovačević, ali lopta odlazi pored gola.

58` Hajdukovi mladi igrači predvođeni nekolicinom iskusnijih izgledaju vrlo dobro na terenu.

46` Počelo je drugo poluvrijeme, a Hajduk je promijenio cijelu momčad pa sada igra u sastavu: Grbić - Juranović, Ismajli, Savvas, Bradarić - Jurić, Kožulj, Nejašmić - Šego, Kovačević, Šehić

45` Kraj prvog dijela! Hajduk se neko vrijeme na početku tražio, ali vrlo brzo je preuzeo inicijativu i sasvim zasluženo vodi 4:1.

43` GOOOOOL! Ovog je puta Said uposlio sjajnog Almeidu koji zabija za velikih 4:1!

42` Pokušali su Švicarci iz slobodnog udarca, ali udarac završava preko gola Stipice.

39` GOOOOL! Bašić je ubacio iz kuta, a Borja Lopez glavom pogodio za 3:1!

35` GOOOOL! Ubacio je Bašić iz slobodnog udarca, a pokušaj Almeide završava preko gola. Said je brzo oduzeo loptu vrataru i pogodio za vodstvo Hajduka od 2:1!

34` Žuti karton dobio je Pa Modou nakon starta na Tudoru.

31` Našao je Almeida Saida u sredini kaznenog prostora, ali Ganac nije dobro reagirao pa lopta završava u naručju Vaninsa.

29` Sjajna prilika za Saida, ali njegov udarac završava pored gola.

28` Tražili su Bijeli kazneni udarac zbog igranja rukom, ali ponovno se sudac oglušio.

24` GOOOOL! Fomitschow je izborio kazneni udarac, a Almeida tukao jako pod gredu i izjednačio rezultat na 1:1!

15` Lijepa akcija Hajduka, stoperi Zuricha ipak su otklonili opasnost ispred svog gola.

11` Said je pao u kaznenom prostoru, ali se sudac nije oglasio.

7` GOL! Zurich vodi 1:0! Raphael Dwamena je pucao s ruba kaznenog prostora i svladao nemoćnog Stipicu.

1` Zaprijetili su Švicarci dva puta u prvoj minuti, ali obrana i Stipica otklanjaju opasnost.

1` Utakmica je počela.