Sport Hajduk

istra 1961 - hajduk 0:0

Bijeli po teškom terenu u Puli stigli samo do boda

U susretu 13. kola MaxTV Prve lige Hajduk je na stadionu Aldo Drosina u Puli remizirao s Istrom. Bijeli su bili bolji cijelu utakmicu, ali napadi su uglavnom bili jalovi. Najbolju priliku imao je Šimić u 87. minuti, ali je igrač utakmice, vratar Istre Ivušić, sjajno obranio njegov pokušaj glavom.

TIJEK SUSRETA

90+4` Pajač je odsvirao kraj susreta.

90+4` Velika gužva u kaznenom prostoru Istre, ali kroz šumu nogu lopta ne može proći do gola Istre.

90+2` I Šimić je dobio žuti karton, i baš kao i Said, neće igrati iduću utakmicu.

90` Veliku šansu imala je sada Istra, ali Bašić čisti udarac Bouhne s crte.

87` Požuito je i Toma Bašić.

87` Kakva prigoda za Hajduk! Hamza je ubacio, a Šimić bio najviši u skoku. Ipak, još jednom se ispriječio danas sjajni Ivušić.

86` Prvi žuti karton za Istru, Georgiev je požutio zbog prekršaja.

83` Posljednja promjena kod Istre, izlazi Stepčić, a umjesto njega na terenu je Bouhna.

82` Pajač je nakratko prekinuo susret zbog bakljade.

81` Požutio je sada i Nižić.

80` Iz igre izlazi Said, ulazi Vojković.

77` Žuti karton za Saida.

73` Gužva je bila u Istrinom šesnaestercu, Memolla je odlično ubacio, loše reagirao Ivušić, ali Said ne uspjeva doći do lopte, pa rezultat ostaje 0:0.

68` Bašić je odmah oprobao udarac, ali Ivušić je na mjestu.

66` Igru je napustio Kožulj, umjesto njega na terenu je Bašić.

61` Umjesto Tudora ulazi Futacs.

60` Kod Istre izlaze Trojak i Roce, ulaze Gržan i Lucio.

60` Tudor puca pored gola.

59` Pokušao je sada i Juranović iz daljine, ali lopta odlazi visoko preko gola.

58` I dalje se Istra odlično brani.

51` Vlašić je imao prigodu nakon greške Ivušića, ali loš pokušaj Vlašiča.

47` Šimić je zaprijetio nakon kornera, ali ponovno je Ivušić na mjestu.

46` Počelo je drugo poluvrijeme.

45` Hajduk je pokazao više u prvom dijelu, ali Istra se odlično obranila.

45` Kraj prvog dijela.

42` Odlična akcija Hajduka, pucao je Hamza, ali Ivušić je ponovno siguran.

40` Dominira Hajduk, 7:0 je u kornerima, ali ništa konkretno Bijeli ne mogu napraviti.

33` Odlično je Juranović prošao po desnoj strani i onda sve upropastio lošim centaršutom.

32` Bolji je Hajduk, ali napadi Bijelih su jalovi.

29` Zatresla se Kalinićeva mreža nakon slobodnog udarca, ali Berger je opravdano signalizirao zaleđe.

23` Dobro je Hajduk sada izašao u kontru, ali Hamza šalje prejaku loptu za Vlašića.

22` Kožulj je pokušao s ruba kaznenog prostora, ali lopta odlazi visoko preko gola.

18` Vlašić se sjajno oslobodio čuvara u šesnaestercu Istre, ali ne uspjeva dodati Saidu, a u nastavku akcije Ivušić odlično brani udarac Vlašića.

14` Solomon je sjajno prošao između Hajdukovih linija i pokušao ugroziti Kalinića, ali lopta odlazi pokraj vratnice.

10` Duga akcija Istre završava neuspješno nakon ubacivanja s lijeve strane.

4` Kožulj je pucao iz slobodnog udarca, ali lagan posao za Ivušića.

2` Ubacio je Memolla s lijeve strane, ali ravno u ruke Ivušića.

1` Počela je utakmica.

Istra 1961 - Hajduk 0:0

Pula. Gradski stadion Aldo Drosina. Gledatelja 2954. Sudac Igor Pajač (Zelina) – 6,5.

Žuti kartoni: Georgijev (Istra 1961), te Said, Nižić, T. Bašić i Šimić (Hajduk)

Najbolji igrač: Ivica Ivušić (Istra 1961)

Istra 1961 (5 – 3 – 2): Ivušić (7,5) – Trojak (5,5) (od 61. Gržan -), Gojković (6,5), Žižić (7), Georgijev (6,5), Bertoša (5,5) – Paracki (6,5), Mitrevski (6,5), Stepčić (5,5) (od 83. Bouhna ) - Solomon (5,5), Roce (5,5) (od 61. Lucio -).

Hajduk (4 – 1 – 4 – 1): Kalinić (6,5) – Juranović (6,5), Nižić (7), Šimić (6,5), Memolla (6) – Jefferson (6) – Kožulj (5,5) (od 66. T. Bašić -), Vlašić (6,5), Barry (5,5), Tudor (5,5) (od 61. Futacs -) – Said (5,5) (od 80. Vojković -).