Sport Hajduk

posljednja provjera

Hajduk pobijedio Junaka, ozlijedio se Futacs

Bijeli su u Sinj doputovali bez jedanaestorice za koju se vjeruje da će startati u dvoboju Hajduka i rumunjskog Iasija. Tako su Sinjani ostali uskraćeni za majstorije Stipice, Kalinića, Juranovića, Ćosića, Nižića, Milića, Jeffersona, Tudora, Sušića, Vlašića, Mujana, Mastelića i Ohandze. Pojavio se tako i jedan novajlija, 25-godišnji Belgijac Thibaut Van Acker i, što bi se reklo, ravno s Resnika doputovao u Sinj. Po vokaciji zadnji vezni, a dosta minuta dobili su konačno Memolla i Said Said.

Ušao je i Mađar Futacs, ali je zbog ozljede koljena brzo krenuo u svlačionicu.

Što se tiče same igre, biježimo nekoliko sporadičnih pokušaja s obje strane, doduše nešto više sa strane Hajduka. U 53. minuti Hajduk je poveo. Odlično je s desne strane Maganjić "provozao" svog čuvara i potom uputio paralalu s gol crtom preko peterca, dok je na drugoj strani Vrljičak loptu pospremio iza leđa vratara Banića.

Šarena postava za jednako takvu predstavu protiv još šarenijeg Junaka. Za trenutak i prigodu dobro, ali za nešto više prilično mršavo, unatoč boljoj igri u nastavku.

IZ MINUTE U MINUTU

S početkom u 18 sati, Hajduk će uveličati proslavu stotog rođendana Junaka, a ujedno će mu to biti i posljednja provjera uoči prve utakmice drugog pretkola Europa lige koju će igrati u četvrtak u rumunjskom Iasiju.

HAJDUK: Grbić - Budalić, Šimić, Ismajli, Memmola - van Acker, Erceg, Grković, Magamto - Said, Blažević

JUNAK: Banić, Bekavac, Buljan, Bandalo, Budimir, Vojković, Gale, Runje, Vuleta, Vladislavić, Poljak

Tekstualni prijenos pratite na portalu Slobodne Dalmacije...

Kraj utakmice.

87` Memolla je nakon kornera pucao glavom, ali lopta odlazi pored gola.

81` Futacs je nakon jednog duela tražio izmjenu zbog ozljede, a ušao je Memolla.

72` Maganjić je sa sedam metara tukao glavom, ali Cvrlje koji je zamijenio Banića krajnjim naporom brani njegov udarac.

66` Vrljičak je centrirao s lijeve strane, Šimić je bio najviši, ali je pucao pored gola.

63` Promjena na golu Hajduka. Ljubić je ušao umjesto Grbića.

59` Nakon kornera Radčenka, Futacs je pucao iskosa, ali lopta odlazi preko gola.

53` GOOOL! Vrljičak je zabio za vodstvo Hajduka! Maganjić je s desne strane uputio oštru loptu u peterac gdje se najbolje snašao Vrljičak koji s 2 metra ubacuje loptu u mrežu

46` Počelo je drugo poluvrijeme, a u igru su ušli Radčenko, Hairlahović, Futacs, Kalik, Llanos, Vrljičak i Maganjić pa sada hajduk igra u sastavu Grbić, Llanos, Šimić, Ismajli, Vrljičak, Kalik, Acker, Hairlahović, Radčenko, Maganjić i Futacs.

45` Kraj prvog poluvremena.

44` Said je krasnom minijaturom izbacio obranu domaćih koja u posljednji trenutak blokira njegov udarac i spašava sigurno vodstvo.

42` Bez pravih prigoda jednih i drugih.

37` Konačno su i domaćini nešto pokušali, ali udarac Vladislavića zaustavlja Grbić.

33` Budalić je sjajno centrirao Blaževiću koji puca s 10 metara, ali Banić odbija u korner.

24` Sudac je nakratko prekinuo utakmicu da se igrači malo osvježe.

23` Erceg je proašo s desne strane, ubacio u sredinu, ali Said ne stiže.

16` Pucao je Van Acker s dvadesetak metara, Banić je loše reagirao, ali srećom po domaćina, samo korner za Hajduk.

12` Slobodni udarac za Hajduk izveo je Erceg, ali njegov pokušaj završava u živom zidu.

8` Oko 2000 gledatelja za sada nije vidjelo ništa posebno.

1` Utakmica je počela

0` Prije početka utakmice, predsjednik Hajduka, Ivan Kos, uručio je slavljenicima iz Sinja dres Hajduka s brojem 100.