Sport Hajduk

zatvorena trening utakmica

Bijeli pobijedili Žalgiris, dvojica pojačanja strijelci!

Dobar, bolji Hajduk nego protiv Aluminija u Kidričevu, napokon i pobjeda protiv zanimljiva protivnika, što nije nevažno, dapače. Strijelci novaci, pojačanja! Dobra vijest. U redovima Žalgirisa i dojučerašnji splitovac Slavko Blagojević.

Počelo je vatreno, splitski "crveno-plavi" su kratko izveli korner na lijevoj strani, Maganto i Mujan su razmijenili loptu i onda je Maganto iznenada, iz koljena, kao iz praćke s vrška kaznenog prostora iskosa slijeva odapeo u suprotne rašlje! Čarobno i magično od Maganta. Nije valjda odmah ispucao kvotu za ovu godinu?! Šalu na stranu, ali to ne može svatko izvesti... Predivno, efektno, kao zeca iz šešira da je izvadio, eurogol štonobisereklo – 1:0.

Žalgiris je poravnao u 58. minuti iz brze kontraakcije po desnom krilu, prošao je Lukša, Ćosić nije stigao, potekla je akcija i kontra Litavaca, ubačaj paralelno s golom što ga je ispratio Andrija Kaluđerović, bivši igrač Crvene zvezde i Thuna i zabio loptu u mrežu, hajduci nisu stigli spriječiti.

U 63. minuti Sušić je u priliku izbacio Vlašića, koji je iskosa s desne strane pucajući pogodio suprotnu vratnicu. Dobra akcija i zrno pegule.

Velika šansa za Hajduk i u 67. minuti, iz skraćenog kornera ubačaj Kožulja na drugu vratnicu Jefferson nije uspio poentirati, nije se "dogovorio sam sa sobom" hoće li loptu sa tri metra ubaciti u praznu mrežu nogom ili glavom, proletjela mu je pred nosom.

Opet Hajduk i opet ništa, u 73. minuti, sad su to bile dvije minijature, Sušića po lijevom krilu, pa Vlašića na dodanu loptu od Sušića unutar kaznenog prostora. Vlašić je u hipu servirao Gueyeu čistu šansu, a Senegalac sa šest metara umjesto u nečuvanu mrežu i 2:1, loptu koja mu je doduše odskočila od trave u odsudnom trenutku, poslao je visoko preko gola.

I onda 85. minuta donosi vodstvo Hajduka, Zvone Kožulj, pa da, zolja s mostarskog Bijelog Polja! Duga akcija Hajduka razbila se o zid Žalgirisa, ali je Kožulj rekuperao loptu, okrenuo se na desnoj strani i iz okreta iznenada šutirao, s ruba kaznenog prostora u suprotnji donji desni vratarev kut – 2:1!

Imao je i Žalgiris prigoda, prije i kasnije, obrana Hajduka nije bila najčvršća, ali pobjeda je zaslužena.

IZ MINUTE U MINUTU

U 18 sati je započela zatvorena trening-utakmica Žalgiris - Hajduk u Sloveniji.

Prijenos pratite na portalu Slobodne Dalmacije

HAJDUK: Grbić, Pejić, Šimić, Ismajli, Memolla, Kalik, T. Bašić, Maganto, Mujan, Klarić, Mastelić.

ŽALGIRIS: Klevinskas, Sljingard, Klimavičius, Mikoliunas, Mbodj, Kuklys, Lukša, Ljulič, Blagojević, Kaludjerovič, Pilibaitis.

6 - 1:0 za Hajduk, zabio je Maganto sa 20-ak metara u rašlje

8 - Mastelić je bio u situaciji jedan na jedan sa protivničkim vratarom, ali je oklijevao sa udarcem

12 - Mujan je nabacio, a Klarić iz voleja s deset metara tukao ravno u Žalgirisova vratara

18 - Kaluđerović je sa sedam metara pucao preko Grbićevih vrata

25 - Vojković, Radčenko, Budalić i Rapaić su ušli umjesto Mujana, Maganta, Mastelića i Pejića

30 - Kuklis je iz slobodnog udarca iskosa s 22 metra pogodio gredu

37 - Ljulić je dobio izravni crveni karton. Hajduk je s igračem više

45 - kraj prvog dijela

46 - Počeo je drugi dio.

Hajduk nastavlja s ovih 11: Stipica, Juranović, Nižić, Ćosić, Milić, Jefferson, Kožulj, Sušić, Vlašić, Drožđak, Gueye

47 - Žalgiris opet igra s jedanaestoricom, tako je dogovoreno na poluvremenu

55 - neprecizan je Lukša u dobroj prilici

61 - Žalgiris - Hajduk 1:1, strijelac Kaluđerović sa osam metara

61 - U igru je umjesto Nižića ušao Ismajli

63 - Sušić do Vlašića, a ovaj je malo iskosa s desne strane tukao i pogodio suprotnu stativu

74 - Vlašić do Senegalca Gueya, a ovaj sa šest metara puca preko vrata

74. - Milić je dobio žuti karton nakon preoštrog starta

86 - vodi opet Hajduk! Zabio je Kožulj s 18 metara lijep gol

88 - probao je TSS sada sa 20 metara, vratar Litvanaca brani

90 - Kraj zatvorene utakmice u Slovenskim Konjicama

Hajduk – Žalgiris 2:1 (1:0)

Slovenske Konjice. Igralište ND Dravinja u Dobrovi pri Konjicah.

Gledatelja dvadesetak. Zatvorena trening utakmica. Sudac: Vojko Goričan (Slovenske Konjice, Slovenija)

Crveni karton: Mateja Ljujić (Žalgiris) u 37. zbog sočnog psovanja suca. Isključenje s pravom zamjene, jer prijateljski je bio trening.

Strijelac: 1:0 Maganto (5), 1:1 Kaluđerović (58), 2:1 Kožulj (85)

Hajduk (4 – 2 – 3 - 1): Grbić – Pejić (od 25. Budalić), Šimić, Ismajli, Memolla – Kalik, T. Bašić – Mujan (od 25. Radčenko), Maganto (od 25. Vojković), Klarić – Mastelić (od 25. Rapaić).

U drugom poluvremenu: Stipica – Juranović, Nižić (od 61. Ismajli), Ćosić, Milić – Jefferson, Sušić – Kožulj, Vlašić, Drožđek – Gueye.

Žalgiris (Vilnius, Litva) (4 – 4 – 1 – 1): Klevinskas – Sljingard, Klimavičius, Mbodj, Mikoliunas – Ljujić, Kuklys, Blagojević, Lukša - Pilibaitis – Kaluđerović.

Još su igrali: Čirba, Matoš, Ribeira Dantas, Žaliukas, Korsakas, Barauskas, Chula, Lasickas, Stankevičius, Momkus, Atajić.