Sport Hajduk

Hajduk - SK Vorwärts Steyr 6:0

Bijeli napunili mrežu austrijskog trećeligaša

Hajduk je upisao prvu pobjedu na pripremama, nakon dva remija eto i pobjede, Mosor i Ujpest bili su neodlučeni ishodi, 0:0 i 1:1 a sad evo slavlja, jest da je trećeligaš bio na kontra strani, ali bio je i Mosor...

A ovo je sad bilo glatko i uvjerljivo, kao da su se "bijeli" naljutili. Sasvim drugačije od nastupa u Žrnovnici, prije putovanja u Austriju.

Hajduk je krenuo goropadno od samoga starta. Već u 6. minuti je Tudor pucajući glavom pogodio gredu. Poveli su splitski "crveno-plavi" pogotkom Kožulja koji je šutirao sa 25 metara, a dvije minute kasnije već je bilo 2:0 nakon što je Mastelić pogodio šutem izvan šesnaesterca.

Ubrzo je - ponovno kapetan - Nikola Vlašić izborio jedanaesterac kada su na njegov šut domaći intervenirali rukom. Siguran s bijele točke bio je Sušić. Vlašić kasnije na asistenciju Sušića pogodio s desetak metara. Koprodukcija njih dvojice.

U nastavku je ušla nova momčad, a golovi su i dalje tekli, zabio je Budalić glavom u 55. na ubačaj Mujana iz kornera, a Albanac Memollaj je u 76. izborio najstrožu kaznu koju je realizirao Toma Bašić.

Hajduk je zaključio tjedan rada u Austriji i sad seli na Pohorje gdje će trenirati idućih sedam dana.

IZ MINUTE U MINUTU

Hajduk će početi u sastavu: Stipica, Juranović, Nižić, Ćosić, Milić, Jefferson, Kožulj, Vlašić, Tudor, Sušić, Mastelić.

Klupa: Grbić, Budalić, Ismajli, Bilji, Radčenko, Derflinger, Mujan, Hairlahović, Kalik, T. Bašić, Memolla, Maganjić

12 - Kožulj je s 25 metara pogodio mrežu Austrijanaca

14 - precizan i gromovit s 20 metara je bio sad Mastelić

18 - nakon igranja rukom u 16-ercu, TSS je siguran realizator penala

25 - ubacio je TSS, a Vlašić sa 11 metara povećao vodstvo bijelih

Drugo poluvrijeme: Grbić, Budalić, Ismajli, Bilji, Radčenko, Derflinger, Mujan, Hairlahović, Kalik, T. Bašić, Memolla

55 - Mujan je ubacio iz kuta, mladi Bruno Budalić glavom zakucao loptu u mrežu

76 - srušen je Memolla, a s bijele točke je precizan Toma Bašić

KRAJ UTAKMICE

Steyr – Hajduk 0:6 (0:4)

STEYR – Stadion Vorwaertsa. Gledatelja oko 700.

Sudac: Asim Šabić (Linz).

Strijelci: 0:1 Kožulj (12), 0:2 Mastelić (14), 0:3 Sušić (18, 11m), 0:4 Vlašić (26), 0:5 Budalić (55), 0:6 T. Bašić (76, 11m)

VORWARTS STEYR (4 – 3 - 3): Grossalber - Danninger, Kohl, Gotthartsleitner, Efendioglu - Staudecker, Martinović, Himmelfreundpointner - Sulejmanović, Hebesberger, Halbartschlager. Još su igrali: Staudinger, Bichler, Zuljević, C. Bader, Gavrilović, P. Bader.

HAJDUK (4 – 2 – 3 - 1): Stipica - Juranović, Nižić, Ćosić, Milić - Jefferson, Kožulj – Sušić, Vlašić, Tudor – Mastelić. U drugom poluvremenu ušli su: Grbić - Budalić, Bilji, Ismajli, Memolla - T. Bašić, Kalik – Hairlahović, Derflinger, Radčenko – Mujan (kapetan u drugom dijelu).