Sport Hajduk

775 minuta

Prekinut niz nesavladivosti Lovre Kalinića

775 minuta
Prekinut je niz nesavladivosti Lovre Kalinića. Pogotkom bivšeg suigrača Franka Andrijaševića u 54. minuti sinoćnjeg ogleda niz vratara Hajduka bez primljenog pogotka u prvenstvenim susretima stao je na ukupno 775 minuta.

Od Lokomotive do Lokomotive trajao je niz Kalinićeveve nesavladivosti, osam punih utakmica. Do gola Andrijaševića posljednji gol koji je primio u prvenstvu bio je na susretu Lokomotiva – Hajduk 1:2 u Kranjčevićevoj ulici u Zagrebu odigranom još 10. kolovoza – prije dva i pol mjeseca!

Kalinić je već prije sedam dana pretekao prethodnog Hajdukovog rekordera u HNL-u Zorana Slavicu iz 1992. godine. Apsolutni rekorder Prve HNL je Ivan Kelava koji je s Dinamom u sezoni 2012/13 bio nesavladan 950 minuta.