Domaći nogometzavršni čin

Dinamo se teškim porazom oprostio od Europe: Manchester City se poigrao s hrvatskim prvakom, a najlošija vijest stigla je iz Ukrajine

Piše R.R.
11. prosinca 2019. - 21:53

Europska priča zagrebačkog Dinama je završila za ovu sezonu nakon što su "Modri" u susretu zadnjeg kola C skupine Lige prvaka na stadionu Maksimir izgubili od Manchester Cityja sa 1-4, dok je Atalanta u Harkivu pobijedila Šahtar sa 3-0, pa je Dinamo završio kao posljednji.

Dinamo je poveo u 10. minuti golom Danija Olma, no gosti su u nastavku susreta okrenuli rezultat sa četiri pogotka, tri je zabio Brazilac Gabiel Jesus (34, 50, 54), a među strijelce se upisao i Phil Foden (84).

City je i prije ove utakmice osigurao prvo mjesto u skupini i osminu finala, dok je Dinamu za nastavak natjecanja u Ligi prvaka igrala samo pobjeda, ali uz uvjet da Atalanta ne izgubi od Šahtara u Harkivu. Nažalost, dogodilo se posve suprotno. City je slavio u Zagrebu, dok je talijanski sastav slavio u Uk...

19. travanj 2024 00:48