Domaći nogometLiga prvaka

Dinamo u završnici susreta ispustio europsko proljeće: nakon trinaest uzastopnih poraza Modri se iz Ukrajine vraćaju s bodom

Piše R.R., Mladen Bariša
22. listopada 2019. - 22:52
sahtar_dinamo43-221019

Nakon 13 uzastopnih gostujućih poraza Dinamo je u Ligi prvaka osvojio bod. Zadnji puta to je Zagrepčanima uspjelo prije točno 20 godina u Marseilleu (Olympique – Dinamo 2:2).

Dinamo je otpočetka utakmice izgledao kao momčad koja zna što želi i kako će to ostvariti. Ipak, u 17. minuti obranu Zagrepčana iznenadio je Konopljanka. Lijevokrilni napadač Šahtara ubacio se u sredinu (između Perića i Dilavera) i pored nemoćnog Livakovića, iz neposredne udaljenosti, loptu proslijedio u mrežu.

Hrvatski prvak nije međutim klonuo duhom. Momčad Nenada Bjelica uspostavila je ravnotežu igre i – rezultata. Nakon ubačaja Oršića u 25. minuti, Olmo je vješto izmakao pozornosti domaće obrane i s pet metara donio Dinamu pogodak i poravnanje – 1:1.

U 50. je minuti Dinamo propustio odličnu...

20. travanj 2024 00:11