Sport Domaći nogomet

uvjerljiva pobjeda

Fantastično otvaranje Lige prvaka na Maksimiru: Modri odigrali u transu i razmontirali Atalantu

Dinamova je momčad ponovno iznenadila sve: vlastiti stručni stožer, svoje navijače, a ponajviše favoriziranu Atalantu! Gosti su ostali posve zatečeni visokim presingom Dinamovih igrača na početku utakmice. Silnom agresijom hrvatski je prvak stigao do vodstva već u 10. minuti. Nakon ubačaja Stojanovića, Leovac je poput centarfora s pet metara loptu zakucao u suparničku mrežu.

Momčad Atalante uzvratila je (stihijskim) napadima, no Dinamo je defenzivno djelovao besprijekorno. Po goste je dodatno frustrirajuće djelovao drugi pogodak ''modrih''. Poslije impresivnog proigravanja Olma (''izbacio je iz igre'' dvojicu protivničkih igrača) i asistencije Leovca, Oršić je s vrha kaznenog prostora pogodio ''malu mrežicu''. Postavljena talijanska obrana (osam igrača Atalante bilo je u fazi defenzive) samo je nemoćno promatrala akciju domaćih igrača. Na sličan način Dinamo je odličnu igru potvrdio i trećim pogotkom u završnici prvog dijela, jamačno najboljih 45 minuta ''modrih'' otkako ih vodi Nenad Bjelica.

Nestvarna večer Dinamove momčadi nastavljena je i u nastavku susreta. Nakon nekoliko obećavajućih situacija i poluprilika ''modri'' su u 68. minuti postigli i četvrti pogodak. Theophile je visokom loptom prebacio gostujuću obranu, Oršić je ostao sam i ''zaboravljen''. U situaciji ''jedan na jedan'' gostujućem vrataru Golliniju vlasnik prvog Dinamovog hat-tricka u Ligi prvaka nije ostavio ni grama šanse.

Tek u posljednjih desetak minuta Dinamo je energetski pao. Tada je Atalanta došla i do ozbiljnijih prigoda, no mreža Dominika Livakovića ostala je netaknutom.

Semafor

Dinamo - Atalanta 4:0

Zagreb – Stadion u Maksimiru. Gledatelja 28.863. Utakmica 1. kola C skupine Lige prvaka: Dinamo – Atalanta 4:0 (3:0). Sudac: Jesús Gil Manzano (Španjolska) – 6,5.

Strijelci: 1:0 Leovac (10), 2:0 Oršić (31), 3:0 Oršić (43), 4:0 Oršić (68).

Žuti kartoni: Theophile, Ademi, Moro (Dinamo); Gjimsiti, De Roon, Gosens (Atalanta).

Najbolji igrač: Mislav Oršić (Dinamo).

Dinamo (3-4-2-1): Livaković (7,5) – Theophile (7,5), Dilaver (7), Perić (7,5) – Stojanović (7,5), Moro (8) (od 73. Gojak -), Ademi (7,5), Leovac (8,5) – Oršić (9) (od 76. Ivanušec -), Olmo (8) – Petković (7,5) (od 83. Gavranović -).

Atalanta (3-4-2-1): Gollini (6) – Toloi (5), Gjimsiti (5), Masiello (5) (od 46. Malinovskij 6) – Hateboer (5), De Roon (5), Freuler (5) (od 46. Pašalić 6), Gosens (5,5) – Iličić (6) (od 88. Barrow -), Gomez (6) – Zapata (6).

Kretanje rezultata

90 + 4 - kraj utakmice

86 - ponovno Zapata, iskoristio je uspavanost obrane domaćina, ali je promašio

83 – pokušao je Pašalić, dobro je gađao, ali pored gola

81 – nova prilika Dinama, Ademi je dobro prošao, ostavio loptu za Petkovića koji je na kraju pucao ravno u vratara gostiju

74 - vrhunska obrana Livakovića, Zapata se odlično izborio za poziciju, no Dinamov vratar je odlično reagirao

68 – Oršić je zabio hat-trick, Theophile je zapravo želio napucati loptu kako gosti ne bi pobjegli u kontru, a ispalo je da je izvrsno asistirao Oršiću koji je izbjegao zaleđe, primirio loptu i rutinski je plasirao pored nemoćnog Gollinija

62- Petković je povučen na ulasku u kazneni prostor, no ništa od kaznenog udarca

58 – nova prilika za Dinamo, Ademi je proigrao Oršića kojem je Gollini uspio obraniti šut

54 – usporio se ritam, taman kako odgovara Dinamu koji ima veliko vodstvo

47 – Petković je slabo pucao, mogao je bolje iskoristiti ubačaj Leovca

46 – Atalanta je mijenjala, ušli su Pašalić i Malinovskij umjesto Freulera i Masiella

46 - počelo je drugo poluvrijeme

45 + 3 - kraj prvog poluvremena

42 - nevjerojatan raspad Atalante, gosti su potpuno izgubljeni na travnjaku i stigla je nova kazna, akciju je započeo Stojanović s desne strane, ubacio prema Ademiju na drugoj stativi koji je odlično reagirao i vratio na pet metara do Oršića koji bez problema glavom loptu šalje u mrežu

34 – mogli su i do trećeg pogotka domaćini, ali nisu sve odradili do kraja

31 – povećanje vodstva, još jedna odlična akcija domaćina po lijevoj strani, Olmo i Leovac su probili, branič Dinama je vidio dolazak Petkovića na prvu vratnicu, ali je odigrao povratno na Oršića koji s vrha kaznenog prostora precizno pogađa mrežu gostiju

28 – Oršić je mogao i preciznije pucati

25 – Atalanta je ima slobodan udarac, no sve je prošlo bez opasnosti po gol domaćina

21 – igra se čvrsto na sredini terena, nema nekih opasnih akcija pred golom niti jedne momčadi

18 – Gjimshiti je dobio žuti karton nakon faula nad Petkovićem

14 – Talijani su se oporavili od početnog šoka, udaljili su Modre od svog gola

10 - vodi Dinamo, nakon početne dvije propuštene prilike Modri su zasluženo stigli do vodstva, Olmo je prvi zakuhao situaciju koju su gosti očistili, Stojanović je nakon toga s desne strane vratio loptu u peterac gdje je Leovac između tri igrača Atalante manirom golgetera zakucao loptu u mrežu

6 – evo i gostiju Iličić je ubacio u kazneni prostor, no suigrači ga nisu pratili