Domaći nogometprvi korak

Pobjedom krenule u kvalifikacije za Euro 2021.: hrvatske nogometašice nadigrale Litvanke, Splićanke u bitnim ulogama

Piše F.V.
29. kolovoza 2019. - 23:22
111lopta

Ženska nogometna reprezentacija Hrvatske u kojoj bitne uloge igraju nogometašice prvaka Splita pobjedom je krenula u kvalifikacije za Europsko prvenstvo koje se 2021. godine igra u Engleskoj. "Kockaste" su slavile 2:1 na gostovanju u Litvi. Pobjedu ekipi izbornika Mate Prskala donijele su Isabella Dujmenović i Kristina Šundov pogocima u 37. odnosno 48. minuti. Konačan rezultat u Šiauliaiju postavila je Dovile Gailevičiute u 86. minuti. U utorak 3. rujna Hrvatice su gošće Belgije.

U skupini H uz Hrvatsku, Litvu, Belgiju su i Rumunjska te Švicarska. Ukupno će se 16 reprezentacija plasirati na Euro. Uz domaćina Englesku će se devet pobjednika skupina i tri najbolja drugoplasirana sastava plasirati direktno, dok će ostalih šest drugoplasiranih ekipa u play offu razigravati za još tr...

18. travanj 2024 17:18