Domaći nogometbravo za cure!

Nogometašice Splita uzele titulu u drami za infarkt, pogledajte kako je gorio Osijek

2. lipnja 2019. - 22:43
osijek_split_slavlje-020619-5

Prekinuta je dvanaestogodišnja dominacija Osijeka, a novi je ženski nogometni prvak – Split! U posljednjem kolu sezone u izravnom derbiju s najvećim rivalom Splićanke su na osječkoj Mačkamami odigrale 3:3, što im je bilo dovoljno da zadrže tri boda prednosti na vrhu ljestvice i dođu do prvog, povijesnog naslova prvakinja Hrvatske.

Split je zbog boljeg međusobnog omjera mogao izgubiti i dva razlike, ali uz uvjet da postigne barem gol. Osijek je pak priželjkivao trijumf 2:0 (koliko je izgubio u Parku mladeži) ili s tri gola razlike i poslije prvih 45 minuta bio je jako blizu ostvarenju svog nauma.

Otvaranje susreta bilo je furiozno, s tri pogotka u 11 minuta! Osijek je poveo preko Lojne, Split izjednačio udarcem Dulčić s gotovo 40 metara koji je iznenadio domaću vratarku Slanovi...

18. travanj 2024 10:52