Sport Domaći nogomet

vodili, ali...

Dinamo odigrao solidnu utakmicu, ali u uzvratu će morati puno bolje

Nakon prvih 90 minuta, u ogledu izjednačenih suparnika, Viktoria je stekla značajnu prednost uoči uzvrata u Zagrebu, 21.veljače.

Češki je prvak ušao u utakmicu pomalo bojažljivo, nesigurno, bez samopouzdanja. Inferiornost češke momčadi Dinamo je vješto iskoristio. Tijekom prvih 45 minuta Zagrepčani su taktički dominirali: odmaknuli su težište igre od svojih vratiju, kontrolirali igru i strpljivo čekali prigodu za pogodak. To se dogodilo u 41. minuti kada je Petković ''navukao'' protivničku obranu i odlično proigrao Olma. Playmaker Dinama efektno je ''potkopao loptu'' i prebacio vratara Viktorije za vodstvo gostiju – 0:1.

Rezultatski deficit natjerao je češku momčad na riskantniju igru u nastavku. Isplatilo im se. U 54. minuti, iz neposredne je blizine Pernica rezultat poravnao. Pomalo naivno primljen pogodak ''modrih''. Neshvatljivo je da nitko od Dinamovih igrača nije popratio dolazak protivničkog stopera u svoj kazneni prostor.

I kada se očekivalo da će Dinamo obraniti rezultatsku ravnotežu, ponovno se dogodila dekoncentracija u posljednjoj liniji maksimirske obrane. Zagrepčane je još jednom iznenadio Ludek Pernica.

S obzirom na kalkulantsku igru hrvatskog prvaka u drugom poluvremenu, Viktoria se, u konačnici, zasluženo domogla vrijedne pobjede.

Viktoria – Dinamo 2:1 (0:1)

Plzen – Doosan Arena. Gledatelja 10.000.

Prva utakmica šesnaestine-finala Europske lige: Viktoria – Dinamo 2:1 (0:1).

Sudac: Serdar Gözübüyük (Nizozemska) – 6,5.

Strijelci: 0:1 Olmo (41), 1:1 Pernica (54), 2:1 Pernica (83).

Najbolji igrač: Ludek Pernica (Viktoria).

Žuti kartoni: Hubnik, Prochazka, Kovarik  (Viktoria); Stojanović, Leovac (Dinamo).

Viktoria (4-2-3-1): Kozačik (6) – Havel (5,5), Pernica (7,5), Hubnik (6), Kovarik (5,5) – Horava (6), Hrošovsky (7) – Ekpai (5,5) (od 70. Petržela -), Čermak (5,5) (od 46. Prochazka 7), Kayamba (5,5) – Beauguel (7) (od 81. Chory -).

Dinamo (4-1-4-1): Livaković (6) – Stojanović (5,5), Theophile (5,5), Dilaver (6), Leovac (5,5) – Ademi (6) – Šitum (5,5) (od 64. Moro -), Gojak (6), Olmo (7,5), Oršić (6,5) – Petković (7).