Domaći nogometderbi kola

Čolak Rijeci donio bodove: preokrenuli rezultat u Gradskom vrtu i probili se na treće mjesto

1. prosinca 2018. - 18:21
osijek_rijeka3-011218

U derbi-susretu 16. kola Prve HNL u Osijeku su nogometaši Rijeke svladali Osijek s 2-1 (1-1) i probili se na treće mjesto.

U derbiju na Gradskom vrtu Rijeka je nastavila s nizom pobjeda i slavila preokretom zahvaljujući dvostrukom strijelcu Antoniu Mirku Čolaku.

Osječani su do vodstva stigli već u 8. minuti kada je branič gostiju Mamić doslovce poklonio loptu Petru Šorši koji potom lako pogađa mrežu nemoćnog Sluge. Rijeka je u nastavku imala tri ogromne prilike za poravnanje, no svaki put je osječki vratar Malenica sjajno reagirao. Rijeka je ipak izjednačila u 43. minuti kada je Antonio Mirko Čolak glavom pogodio sami kut mreže domaćina.

U 54. minuti Rijeka vodi, a strijelac je ponovno Čolak, koji se najbolje snašao u gužvi i postigao osmi gol sezone. Samo dvije minute...

23. travanj 2024 12:49