Sport Domaći nogomet

Kruh s devet kora

Vikend za zaborav: trojica nekadašnjih trenera Hajduka doživjeli teške poraze

Tvrd je trenerski kruh, pogotovo kada nisi blizu kuće, kada si u inozemstvu pa se svaki tvoj rezultat gleda pod posebnim povećalom. Ovo je jedan od onih vikend koji bi nekadašnji treneri Hajduka najradije zaboravili. No i takvi se dogode.

Damir Burić je sa svojim Greuther Fürthom doživio najteži poraz ove sezone, 0:4 kod Union Berlina u derbiju kola. ZA pola sata igre sve je bilo riješeno, domaćin je stigao do 3:0 pogocima Joshue Meesa u 5. i 10., te Sebastiana Poltera u 29. minuti. U drugom poluvremenu je Polter u 56. minuti zaključio cijelu priču. Nekadašnji kapetan Hajduka Mario Maloča odigrao je cijeli dvoboj.

Greuther Fürth se tako spustio do sedmog mjesta s 20 bodova, u posljednja tri susreta odnio je samo bod Bochumu, poražen od Darmstadta i Union Berlina, no druga Bundesliga je specifična, čak 12 momčadi je unutar šest bodova, serijom od dvije-tri pobjede lako se vratiti ponovno u sam vrh, gdje je trenutno HSV s 27 bodova.

Posljednji koji je otišao s Hajdukove klupe Željko Kopić ubilježio je i drugi poraz u četvrtom susretu za kormilom ciparskog Pafosa, s 3:0 bolji je bio Ermis. Kopića čeka težak posao, momčad mu je nakon devet odigranih kola sakupila tek pet bodova, predzadnja sa samo bodom više od "fenjeraša" Alkija.

Što reći za nekadašnjeg izbornika Slavena Bilića koji se u Saudijskoj Arabiji prihvatio teškog posla, spašavanja velikog Al Ittihada koji je ubilježio novi poraz 2:1 na gostovanju kod Al Feihe. Bilić nakon četiri susreta na klupi Al Ittihada ima čak tri poraza, i to uzastopna, momčad je na posljednjem mjestu sa samo dva boda i nekadašnjeg izbornika čeka izuzetno težak posao, posebno pod pritiskom javnosti u Saudijskoj Arabiji gdje je Al Ittihad omiljeni klub.